Inteligentne gniazdka i włączniki

inteligentne gniazdka i włącznikiNowoczesne gniazda i łączniki elektryczne pełnią obecnie nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Wielu ludzi, wyszukuje gniazdek o oryginalnym wzornictwie. Dopasowując je do koloru ścian, podłóg lub mebli. A więc do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze.

Smart dom

Nowoczesny dom to taki który będzie pozwalał na dowolną konfigurację różnego rodzaju gniazdek, przełączników i przyłączy.

Możliwość ustawienia dowolnej akcji przycisków reagujących na przyciśnięcie, podwójne przyciśnięcie oraz przytrzymanie.

Proste wyłączniki elektromechaniczne pozwalają sterować jednym obwodem elektrycznym. Czyli właściwie potrafią tylko włączyć i wyłączyć lampę. System automatyki domowej może spowodować, że zwykły wyłącznik stanie się inteligentnym przyciskiem. W taki sposób, że będzie realizował różne funkcje, w zależności od sposobu naciśnięcia. Każdy wyłącznik może rozpoznać trzy różne rodzaje naciśnięcia, co daje ogromne możliwości konfiguracji systemu. Co więcej, wejście wcale nie musi być powiązane z jednym tylko obiektem. Różne zdarzenia generowane przez wejście mogą wywoływać komendy różnych wyjść. Możliwości wykorzystania takiego inteligentnego wyłącznika jest naprawdę wiele. Dla przykładu:

  • Krótkie naciśnięcie może włączać i wyłączać lampę Lub krótkie kliknięcie włącza się światło;
  • Podwójne przyciśnięcie może służyć do rozjaśniania i przyciemniania światła w pokoju. Lub do zapalania dodatkowe oświetlenia półek, lub kinkiety;
  • Natomiast przytrzymanie może wyłączyć wszystkie lampy w pokoju i w przedpokoju. Lub nawet w całym mieszkaniu. A także jak naciśniemy i przytrzymamy, światło się ściemnia.

Dostępne standardowe przyciski dzwonkowe lub dotykowe panele LCD.

Panel klawiszowy ? montowany na ścianie w najbardziej wygodnym dla użytkownika miejscu. Standardowo posiada podświetlane programowalne klawisze. Umożliwiające sterowanie wszystkimi rodzajami funkcji domowych. Taki panel może posiadać prosty wyświetlacz LCD. Używany do odczytu temperatury, wilgotności, natężenia światła, wiadomości oraz alarmów.

Panel dotykowy ? montowany także na ścianie, posiada okno z czułym obszarem, które zawiera programowalne przyciski. Umożliwiające sterowanie wszystkimi rodzajami funkcji domowych. Każdy panel posiada diodę sprzężenia zwrotnego, która odzwierciedla stan przycisku. Opcjonalnie mogą posiadać prosty wyświetlacz LCD używany do odczytu temperatury. A także do wilgotności, natężenia światła, wiadomości oraz alarmów.

Sterowanie dowolnym urządzeniem 230V poprzez zarządzanie gniazdkiem elektrycznym.

Prawie wszystkie urządzenia aktualnie używane w gospodarstwach domowych są urządzeniami elektrycznymi. Odbiornik pozwala sterować jednym dowolnym urządzeniem zasilanym napięciem 230V. Pozwala to nam włączyć i wyłączyć każde urządzenie elektryczne. Zastosowań jest wiele i każdy majsterkowicz z pewnością będzie miał pole gdzie może użyć tego modułu. Np.: sterowanie oświetleniem.

Tworzenie harmonogramów dla gniazdek.

W inteligentnych domach można również tworzyć przydatne harmonogramy, które mogą spełniać kilka funkcji. Inteligentne gniazdka pozwalają na tworzenie harmonogramów działania urządzeń, które są do nich podłączone.

Można zatem programować gniazdka tak, aby według harmonogramu włączała lub wyłączała zasilanie podłączonych urządzeń. Najczęściej  o określonych porach.

Włączniki i gniazdka

System inteligentnego domu to współpraca wielu urządzeń. Przede wszystkim w tworzeniu lepszego, bardziej komfortowego życia. To współpraca czujników ruchu z oświetleniem, oświetleniem z roletami, rolet z alarmem czy alarmu z domofonem. To współpraca wszystkich urządzeń w Twoim domu w celu oszczędności. A także bezpieczeństwa i komfortu domowników. Twoja ingerencja konieczna jest tylko w momencie chęci zmiany parametrów, czy wprowadzenia nowego harmonogramu. Sam proces sterowania jest przeprowadzany przez użytkownika za pomocą panelu dotykowego.