Inteligenty dom

Twój telefon jest inteligentny. Twoje dzieci są inteligentne. Twój dom też powinien być inteligentny. Teraz może.

Inteligentny dom

to taki, który zapewnia właścicielowi komfort, bezpieczeństwo, efektywność energetyczną (niskie koszty eksploatacji) i wygodę przez cały czas, niezależnie od tego, czy ktoś jest w domu.

"Inteligenty Dom" jest terminem powszechnie używanym do zdefiniowania rezydencji integrującej wszystkie urządzenia takie jak
oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, system alarmowy, kamery, system audio-wideo , TV, komputery
w jeden system, który może być kontrolowany zdalnie z dowolnego pomieszczenia w domu, jak również z dowolnego miejsca na świecie przez telefon lub internet.

Inteligentne instalacje

Instalacja inteligentnych produktów w domu daje jego mieszkańcom wiele korzyści - te same korzyści, które technologia i komputery osobiste dały nam w ciągu ostatnich 30 lat - wygoda, oszczędność czasu, pieniędzy i energii.

Ważną cechą inteligentnego domu jest ochrona ograniczonych zasobów ziemi. Coraz więcej ludzi staje się świadomych możliwości stworzenia prawdziwie "inteligentnego" i "zielonego" domu, dzięki zintegrowaniu wszystkich domowych podsystemów w celu zwiększenia oszczędności poprzez sterowanie oświetleniem, roletami, nawadnianiem oraz monitoringiem zużycia energii.

Elastyczność inteligentnego systemu pozwoli domownikom ustawić tryby oświetlenia w zależności od pory dnia i okazji oraz utworzyć harmonogram uruchomienia dla dowolnego urządzenia.

Wspólnie z agencja ProArte przygotowaliśmy przykładową instalacje dla projektu Lamia 2

Inteligentny system zaprojektowany dla Lamia 2 daje możliwość dokładania kolejnej automatyki poszczególnych elementów w każdym czasie, wg potrzeb, ważne jest to by początkowa instalacja została odpowiednio zaprojektowana na etapie montażu okablowania.

Dom inteligenty - schemat

inteligentny dom

Często "wprowadzka" nie oznacza całkowitego zakończenia prac. Możemy wybrać co będzie nam niezbędne tuż po wprowadzeniu się ( np. alarm, sterowanie oświetleniem, roletami, bramą garażową), a co z czasem, gdy będziemy dopieszczać ogród, montować docelowe ogrodzenie (monitoring, czujniki bramy wjazdowej, stacja pogodowa).

inteligentne instalacje

W dobie rozwijającej się ciągle techniki, inteligentna instalacja stanie się standardem, a już dziś cena instalacji inteligentnej jest na każdą rękę.

automatyka domowa

 

LEKOM pracuje po to, aby ułatwić Ci życie. A jakie funkcjonalności w swoim inteligentnym domu TY byś pokochał ?