Monitoring domu

monitoring w domuSterowanie inteligentnym domem jest proste i intuicyjne. Każdy inteligentny dom powinien być wyposażony w system alarmowy i monitoringu. A także w system przeciwpożarowy oraz kontroli dostępu.

System alarmowy i monitoringu to różnego rodzaju urządzenia. Ich zadaniem jest ochrona domu przed niepożądanymi osobami. Systemy alarmowe i monitoringu mogą być także wykorzystywane do informowania o zagrożeniach pożarowych. Systemy alarmowe mają za zadanie zabezpieczenia przed włamaniami. W domu często wykorzystywane są do tego celu czujniki. Należą do nich czujniki ruchu oraz czujniki magnetyczne. Ten ostatni czujnik ma za zadanie zabezpieczenia okna i drzwi przed włamaniem.

Takie zabezpieczenia automatycznie  poinformują domowników oraz policję o zaistniałych okolicznościach. A także uruchomienie syren alarmowych mających odstraszyć intruza i zwrócić uwagę ewentualnie przechodniów.

Doskonałym zaś uzupełnieniem systemu alarmowego jest system monitoringu.

Monitoring w domu

W inteligentnym domu żyje się bezpiecznie. Nie tylko dzięki zaawansowanym systemom alarmowym, ale również dzięki funkcji nowoczesnego monitoringu. System monitoringu złożony jest z szeregu kamer i urządzeń rejestrujących. Inteligentny monitoring z doskonałymi kamerami przyda się, by obejrzeć aktualny obraz podwórza. A także garażu, ogrodu czy poszczególnych miejsc w mieszkaniu.

Zamontowanie w domu systemu monitoringu pozwoli raz na zawsze zachować spokój podczas Twojej nieobecności. Nowoczesne rozwiązania proponują dostęp do kamer poprzez funkcjonalną i prostą aplikację. W każdej chwili możesz sprawdzić co się dzieje wokół twojego domu.

Monitorowanie domu i jego najbliższego otoczenia jest powszechnie stosowaną metodą ochrony domu. Tradycyjny system monitoringu tylko rejestruje zdarzenia, a do ich analizy i oceny potrzebny jest człowiek. Nowoczesne kamery nie potrzebują tego. Wśród wielu proponowanych funkcji na uwagę zasługuje śledzenie ruchu. Zbyt długie przebywanie w jednym miejscu. Oraz podejrzane poruszanie się wzdłuż ogrodzenia posesji jest interpretowane przez jako potencjalnie zagrożenie. Urządzenie wygeneruje też alarm w sytuacji przekroczenia wirtualnej granicy. A także po wykryciu ruchu w obserwowanym obszarze. Nagła zmiana pola widzenia czy zaślepienie kamery może oznaczać próbę sabotażu. Co jest natychmiastowo interpretowane, jako potencjalne zagrożenie. Wszystkie te alarmy przekazywane są do inteligentnego systemu. Gdzie zgodnie z przyjętym algorytmem działania może uruchomić syrenę oraz powiadomić mieszkańców domu.

Wiele monitoringów oprócz zwykłych kamerach jest również wyposażonych w monitoring wideo. Wyposażając inteligentny dom w kamery zyskujemy możliwość podglądu naszgo domu. W zależności od zdarzeń, które będą odpowiednio zaprogramowane wedle naszych oczekiwań. Nasz inteligentny dom może na przykład wysłać zdjęcie gościa stojącego przed domem. Zwykle na naszą komórkę lub przez e-mail. W razie włamania system również może nam wysłać zdjęcie intruza.

System monitoringu do domu jednorodzinnego

Dzięki integracji systemu monitoringu video będziesz mógł  sprawdzić co się dzieje w Twoim domu. A także w ogrodzie w przypadku gdy masz zastrzeżenia czy alarm wywołał złodziej. Czy sąsiad, który chce pożyczyć drabinę. Będziesz również na bieżąco informowany o wystąpieniu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Oraz otrzymasz krótkie nagranie filmowe na swój adres e-mail.

System monitoringu zawsze dopasowany jest do potrzeb użytkowników. Dzięki temu masz pewność, że Twój dom jest chroniony, a domownicy nadal zachowują swoją prywatność.