Rozrywka

domowy multimedialny serwerJeszcze kilka lat temu system inteligentnego domu wydawał się ekstrawaganckim rozwiązaniem. W dzisiejszych czasach jest on popularnym gadżetem. Dzięki inteligentnym instalacjom można stworzyć swoje prywatne centrum rozrywki. Zintegrowane centrum rozrywki umożliwi sterowanie  kinem domowym, tunerami radiowymi. A także telewizją satelitarną czy konsolą do gier.

Multiroom i audio-video

Prawdziwy nowoczesny dom nie może obejść się bez zintegrowanego centrum rozrywki. Ma to na celu zapewnić komfortowe i wspólne zarządzenie wszystkimi multimediami. Pojęciem multiroom określa się system umożliwiający rozprowadzanie obrazu i dźwięku. Z centralnego urządzenia do wielu pomieszczeń jednocześnie.

  • Strefowe odtwarzanie muzyki: z jednego odtwarzacza, w wybranych pomieszczeniach, może grać zupełnie inna muzyka.

Systemem Multiroom umożliwia kompleksowe nagłośnienie wielu pomieszczeń. Dzięki niemu w każdym z nich można słuchać wybranego źródła dźwięku. Takich jak telewizora, odtwarzacza CD, radia bez konieczności kupowania oddzielnych zestawów. A także instalowania ich osobno w każdym pomieszczeniu. Rozprowadzenie dźwięku do poszczególnych wnętrz jest realizowane przez jednostkę centralną połączoną ze wzmacniaczami i głośnikami. Sterowanie systemem odbywa się za pośrednictwem pilota. Za pomocą pilota można nie tylko wybierać muzykę lub filmy. A także  sterować konsolą do gier, tworzyć listy odtwarzania. Oraz budować inne dodatkowe funkcje ? na przykład programować pobudkę.

  • Możliwość sterowania urządzeniami RTV za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu.

W ten sam sposób co powyżej użytkownicy mogą sterować kinem domowym, tunerami radiowymi. Oraz telewizją satelitarną, konsolą do gier. System pozwala na stworzenie w warunkach domowych namiastki sali kinowej. Z ekranami projekcyjnymi i projektorami schowanymi w ścianach lub suficie. Tutaj mamy również dodatkową wygodę, ponieważ urządzeniami multimedialnymi możemy sterować za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu.

Tutaj możemy również ustawić scenę. Czyli jest to czynność związana z naszym codziennym trybem życia. Co oznacza, że automatyzują pewne czynności, które najczęściej wykonujemy w przypadku danej sytuacji.

Jedną z nich będzie scena - kino domowe. Po wybraniu tej sceny opuszczają się rolety w danym pomieszczeniu. Światło się przyciemnia do odpowiedniego poziomu, a także włącza się telewizor oraz kino domowe z nagłośnieniem.

Inną przydatną sceną będzie ? impreza. Jak sama nazwa wskazuje, może być ona uruchomiona, kiedy zaprosiliśmy większą ilość gości. Po wybraniu tej sceny, we wszystkich pomieszczeniach zaczyna grać ta sama muzyka. Dodatkowo wentylacja zostaje włączona na najwyższy bieg, by zwiększyć przepływ powietrza w całym domu.

Jeśli z kolei impreza odbywa się w ogrodzie, po załączeniu odpowiedniej sceny. To na czas jej trwania w ogrodzie zostaną zablokowane zraszacze. Dodatkowo na tarasie zostaje włączona muzyka.

Domowy serwer multimedialny

Każdy z  nas uwielbia dobre kino. Możliwość relaksu przy dobrym filmie w domowym zaciszu to sama przyjemność po pracy. Dzięki multiroomowi przede wszystkim w jednym miejscu można zebrać całą domową płytotekę i filmotekę. Będą one dostępne dla wszystkich domowników.