Sterowanie bramą

Sterowanie bramamiChyba nikt nie wyobraża sobie już posiadania ręcznie obsługiwanej bramy w nowym, nowoczesnym domu. W standardowych bramach za każdym razem trzeba wysiadać i otwierać. Oraz zamykać bramę po wjeździe na własne podwórko. Trzeba to robić nie zależnie od pogody: czy to deszcz, śnieg czy silny wiatr. Przez te złe warunki pogodowe może nieco uszkodzić się nasz pojazd. Ponieważ przy standardowej bramie, gdy wieje silny wiatr brama się przesuwa. Dlatego często zadajemy sobie pytanie, po co się męczyć? W takich sytuacja warto skorzystać z inteligentnych instalacji, które wiele czynności wykona za nas.

Sterowanie bramą w inteligentnym domu

System inteligentnego domu umożliwia sterowanie różnymi funkcjami budynku. Potrafi między innymi obsługiwać bramy wjazdowe i bramy garażowe. Wyjątkowość systemu wynika z faktu, że pozwala on obsługiwać różne domowe urządzenia z dowolnego miejsca. Wystarczy mieć przy sobie telefon z zainstalowaną specjalną aplikacją. Ta druga opcja daje też możliwość obsługi i kontroli systemu z miejsc odległych od budynku. System pozwoli ci zorientować się, czy bramy są zamknięte i zaryglowane.

Inteligentny system sprawi, że sterowanie bramą zarówno garażową, jak i wjazdową jeszcze nigdy nie było tak proste:

  • Brama automatycznie otworzy się, kiedy zbliżysz się pojazdem na odpowiednią odległość;
  • Sterowanie zdalne za pomocą pilota lub telefonu.

Nowoczesne aplikacje stworzone do obsługi systemów inteligentnego sterowania bramami. A także  drzwiami dają ci możliwość samodzielnego programowania poszczególnych funkcji. Tworzysz zatem indywidualne scenariusze dostosowane do twoich potrzeb i przyzwyczajeń. Możesz więc na przykład wprowadzić takie ustawienia, żeby brama garażowa i wjazdowa otwierały się jednocześnie.

Automatyka do bram

Współczesny dom może pomieścić nieskończoną ilość nowoczesnych rozwiązań. Jeśli każde z nich byłoby obsługiwane za pomocą innego pilota, trudno byłoby nad nimi zapanować. A pracujące oddzielnie urządzenia mogłyby zakłócać sobie pracę. System Inteligentny Dom integruje wszystkie istniejące w budynku urządzenia. Sprawiając, że komunikują się ze sobą i działają razem.

Nie ma potrzeby zabierania ze sobą różnych pilotów do bram i garażu. Nie musimy też pamiętać o kluczach do furtki. Wystarczy, że mamy ze sobą telefon. Otwieranie bramy telefonem jest identycznie jak pilotem. Wystarczy jedno naciśnięciem klawisza w telefonie. Aplikacja pozwala nam też tworzyć własne scenariusze, uwzględniające nasze upodobania i przyzwyczajenia. Jeśli codziennie, wracając po pracy do domu, wykonujemy te same czynności. Takie jak: otwieramy bramę wjazdową, włączamy oświetlenie wzdłuż podjazdu, otwieramy bramę garażową. To możemy ? zamiast wydawać kolejne polecenia ? użyć jednego przycisku. Tak, aby wykonać określone operacje w ustalonej kolejności.

Każdemu z nas po wyjściu z domu zdarzyło się zastanawiać czy na pewno zamknęliśmy garaż. Dzięki systemowi inteligentnego domu przeznaczonemu do kontroli pracy automatycznych bram i rolet. Oraz specjalnej aplikacji dostępnej na smartfony, ten problem możemy mieć z głowy. Niezależnie od tego, czy znajdujemy się w domu, czy w pracy. W każdej chwili na ekranie naszego telefonu możemy sprawdzić, czy brama garażowa jest zamknięta czy otwarta. Natomiast jeśli jest otwarta to jednym ruchem palca możemy ją zamknąć.

Automatyczna brama wjazdowa

Chyba nikt nie wyobraża sobie już posiadania ręcznie obsługiwanej bramy w nowym, nowoczesnym domu. Za każdym razem trzeba wysiadać i otwierać oraz zamykać bramkę po wjeździe na własne podwórko. Po co się męczyć? Skorzystaj z naszych inteligentnych instalacji, które wiele czynności wykonają za Ciebie.