Sterowanie oświetleniem w domu

Sterowanie oświetleniem w domu

Inteligentny dom staje się powoli standardem, dzięki któremu staje się nie tylko wygodny i oszczędny. A także przede wszystkim bezpieczny. Dzięki automatyce oświetlenie włącza się, wtedy kiedy trzeba.

Mając pod własnym dachem taką technologię, można:

  • obniżyć koszty użytkowania budynku;
  • zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfortu;
  • umilić czas spędzany w domowym zaciszu.

System domu inteligentnego obejmuje także zarządzanie oświetleniem całego domu. Istnieje możliwość pełnego dostosowania światła do nastroju domowników. Wystarczy zaprogramować kilka scen świetlnych, które później wystarczy włączyć za pomocą aplikacji. Taka instalacja inteligentnego domu ma za zadanie wyręczać mieszkańców w codziennych drobnych czynnościach.

Oświetlenie ? natężenie światła i jego barwa  - zostaną automatycznie dostosowane do pory dnia, a także preferencji domowników. Jeżeli za oknem zapadnie zmierzch, światło w Twoim domu rozbłyśnie. Zanim o tym pomyślisz.

Sterowanie oświetleniem

System inteligentnego domu to innowacyjne i wygodne rozwiązanie pozwalające użytkownikowi sterować oświetleniem. A także dowolnym urządzeniem połączonym do tego systemu. Do załączania oświetlenia w naszych domach zwykle używamy ręcznych wyłączników światła. W czasach szybkiego postępu technicznego staje się to rozwiązaniem niewygodnym i przestarzałym. Zwykłe, ręczne wyłączniki światła odchodzą w zapomnienie. Zdalne sterowanie oświetleniem pozwala nam włączyć i wyłączyć światło w  domu, kiedy nas tam nie ma. Możemy to zrobić za pomocą urządzenia z dostępem do internetu. Może to być np.: nasz telefon. Sensory dostarczają informacji oraz danych na temat funkcjonowania domu. Ustawiając czas, barwę oraz jasność to użytkownik decyduje o harmonogramie pracy oświetlenia. Urządzenie pozwala na zapalanie światła z czujników ruchu po określonej godzinie.

Zastępując tradycyjne włączniki ścienne głównym panelem dotykowym możemy wyłączyć oświetlenie w całym domu. Wystarczy tylko jedno kliknięcie. Można mieć wówczas pewność, że wraz z uzbrojeniem alarmu nastąpiło wyłączenie światła we wszystkich pomieszczeniach. Wychodząc z domu nie musimy myśleć i sprawdzać, czy na pewno wszędzie zostało wyłączone światło. Pomieszczenia da się też dekorować światłem o efektownie zmieniającym się natężeniu czy kolorze. W domu można nie tylko zdalnie sterować każdą podłączoną do systemu lampą, ale także programować tzw. sceny świetlne, czy zaprogramować system, kiedy powinien je włączać. Sceny te to nic innego, jak włączanie zestawów lamp. Z wybranym natężeniem i kolorem światła, tworzących określony nastrój w pomieszczeniu.

Inteligentna instalacja

Korzyści, jakie niesie ze sobą tego typu rozwiązanie to nie tylko wygoda. A także  pewność, że wszystko jest wyłączone. Dzięki niej użytkownik może także zaoszczędzić na wydatkach związanych z oświetleniem. Zastosowanie systemu sterowania oświetleniem, wraz z wymianą źródeł światła na bardziej energooszczędne. Stanowi przede wszystkim główne źródło pozyskiwania oszczędności.

Warto jeszcze pomyśleć o korzystaniu ze światła tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Alarm zwykle jest wyposażony w czujki ruchu. One także mogą posłużyć do włączania i wyłączania światła, na przykład w przedpokojach, czy klatce schodowej. Uruchomienie oświetlenia nie będzie wymagało przełączenia włącznika.

Gdy gościmy znajomych po uruchomieniu scenariusza tarasowego jednym kliknięciem włączą się lampy. Oraz oświetlenie ogrodowe wprowadzając właściwy nastrój. Dla osób wrażliwych na zbyt mocne i jaskrawe oświetlenie można ustawić parametry sprzętu. Tak, aby było dostosowane pod względem natężenia, barwy oraz temperatury. Z pewnością nie zaskoczy nas w środku nocy mocny strumień światła, który będzie nieprzyjemny dla naszych oczu.

Podniesie to także bezpieczeństwo, ponieważ gdy zostanie wzbudzony alarm, światła włączą się automatycznie. Możemy sprawić, że nasz dom będzie wyglądał na zamieszkały, włączając światła znajdując się poza nim. Symulacja obecności domowników dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu oświetlenia w mieszkaniu  może ochronić nasz dom przed włamaniem.

Zdalne sterowanie oświetleniem - na czym polega?

  • Możesz w każdej chwili włączyć lub wyłączyć światło w domu z dowolnego miejsca na świecie ? wystarczy tylko urządzenie z dostępem do internetu
  • Po określonym czasie światło wyłącza się
  • Ty decydujesz o barwie czy jasności światła - oświetlenie LED RGB
  • Dowolna regulacja natężenia światła
  • Stwórz harmonogram pracy oświetlenia
  • Możliwość tworzenia scen świetlnych
  • Automatyczne zapalanie światła z czujników ruchu po określonej godzinie lub natężeniu światła

A na koniec dnia możesz za pomocą jednego kliknięcia wyłączyć światła w całym domu. Doskonałe, czyż nie?