Sterowanie oświetleniem w domu

sterowanie oświetleniem w domuW ostatnim czasie dało się zauważyć, że coraz więcej ludzi przeprowadza się z miasta na wieś. I pragnie mieszkać we własnym domu  z ogródkiem. Wiele takich ludzi decyduje się na zakup działki oraz na rozpoczęcie budowy. Budując dom każdy marzy aby był nowoczesny. A także wyposażony w inteligentną elektronikę.

Takie cudeńko oferuje nam firma Lekom, która jest polskim producentem innowacyjnego systemu inteligentnego domu. Firma stworzyła system, który jest bardzo prosty w obsłudze. Dziś opiszę na czym polega nowoczesne sterowanie oświetleniem.

Sterowanie oświetleniem

Inteligentny dom, o tym słyszał chyba już każdy. Ale co to takiego? O tym opiszemy tutaj. Inteligentny dom to nie tylko nowoczesne technologie, kosztowna instalacja czy setek czujników, połączonych z centralnym superkomputerem.

Od niedawna inteligentny dom ma całkiem inne przeznaczenie. Taki dom zdalnie sterowany przez system jest zbiorem popularnych i powszechnie znanych urządzeń. Tak zwanych połączonych w jeden zintegrowany system. Liczba podłączonych instalacji oraz zakres ich funkcji zależy tylko od Ciebie. Systemy takie pozwalają wprowadzić oszczędności w domowym budżecie.

Wybór jest spory i możesz wybierać spośród pojedynczych urządzeń. Na przykład: kamera, czujnik bezprzewodowy, sensor na drzwi lub okno, żarówka LED z WiFi. Jak i gotowych zestawów (złożonych z kilku kamer i stacji kontrolnej albo kamery, czujnika ruchu). W dzisiejszym tekście opiszemy, że również można kierować zdalnie całym oświetleniem w domu.

Do załączania oświetlenia w naszych domach zwykle używamy ręcznych wyłączników światła. W czasach szybkiego postępu technicznego staje się to niewygodne i przestarzałe. Konieczność ciągłego ?pstrykania? przełącznikami światła jest wymuszona, a także mało komfortowa. Często również przez lenistwo lub zapominanie zostawiamy pozapalane światła w pomieszczeniach. Co niestety powoduje wzrost opłat za energię elektryczną.

Coraz więcej ludzi decyduje się taką instalację w swoich domach. W takiej instalacji wszystkie wyłączniki, lampy i gniazdka są podłączone do jednego centralnego miejsca. W którym odbywa się sterowanie całością instalacji. Rozwiązanie takie pozwala z dowolnego miejsca domu sterować dowolnym odbiornikiem energii. Zwykle jest też możliwe sterowanie zdalne urządzeniami znajdującymi się w domu przez sieć Internet. Takie inteligentne sterowanie oświetleniem może ułatwiać codzienne funkcjonowanie mieszkańców. A także może przyczynić się do oszczędności w zużyciu energii.

Inteligenta instalacja

Inteligenty dom staje się powoli standardem, dzięki któremu staje się nie tylko wygodny i oszczędny. A także przede wszystkim bezpieczny. Dzięki automatyce oświetlenie włącza się, wtedy kiedy trzeba. I na tak długo, jak to jest konieczne.

Zalety inteligentnego domu:

Mając pod własnym dachem taką technologię, można:

  • obniżyć koszty użytkowania budynku;
  • zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfortu;
  • umilić czas spędzany w domowym zaciszu.

Można również zainwestować się w elastyczny system automatyki. Gdzie można go dowolnie rozbudowywać i dostosowywać do wciąż zmieniających się wymagań i sposobu życia. Sterowanie oświetleniem w domu inteligentnym nie ogranicza się jedynie do prostego wykorzystywania kontrolerów na ścianie. Możemy również wykorzystać aplikację w smartfonie czy tablecie, by zdalnie włączyć i wyłączyć oświetlenie. A także możemy zmienić barwę, temperaturę czy natężenie światła. Zaledwie jednym ruchem palca na dotykowym ekranie.