Sterowanie roletami i oknami

Sterowanie oknami o roletamiNie ma wątpliwości, że rolety automatyczne stały się już standardem. Zapewniają one wygodę, ułatwiają oszczędzanie energii i poprawiają skuteczność ochrony antywłamaniowej.

Rolety okienne, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, stały się bardzo popularne ze względu na ich zalety. Rolety wewnętrzne zdobią, chronią przed światłem i wścibskimi spojrzeniami. A także takie dają poczucie bezpieczeństwa, chronią przed zimnem. Oraz zapewniają ciszę, a w lecie przyjemny chłód. Większość rolet zewnętrznych wyposażonych jest w sztywne wieszaki zabezpieczające przed podniesieniem. Tak, aby zapobiegać potencjalnym włamaniom.

Warto przed montażem rolet okiennych zdecydować się na sposób, w jaki będziemy nimi sterować. Coraz częściej popularne jest sterowanie roletami za pomocą telefonu.

Automatyczne rolety do domu

Czy liczyłeś kiedyś jak wiele czasu zajmuje Ci codzienna poranna i wieczorna obsługa rolet? Podnoszenie, zasuwanie, podnoszenie, zasuwanie i tak w kółko każdego dnia? Rolety okienne sterowane telefonem są wygodnym dodatkiem do codziennego życia. Dzięki automatyce nawet ciężkie rolety okienne mogą być w kilka sekund podnoszone i opuszczane. Nawet kilka razy dziennie bez zbędnego wysiłku. Inteligentny dom wyręczy Cię w tym monotonnym zadaniu. A ty zaoszczędzisz czas, dzięki któremu możesz zjeść śniadanie z rodziną. Możesz również dzięki takiemu systemowi stworzyć harmonogram, który w pełni zautomatyzuje proces podnoszenia i opuszczania rolet. Albo możesz zarządzać roletami za pomocą swojego smartfonu z odpowiednią aplikacją.

Inteligentny dom to również opcja, gdy w przypadku niespodziewanej ulewy, możemy za pomocą jednego kliknięcia w telefonie zamknąć okna w całym domu. A także i przy okazji zasunąć rolety drugim kliknięciem. A co jeżeli jesteś na drugim końcu miasta i zaczyna padać deszcz? Dom inteligentny wyposażony jest w czujniki, dzięki którym w przypadku deszczu okna zostaną zamknięte.

A może zdarza Ci się zapomnieć o zamknięciu okien przed wyjściem? Dom inteligentny zadba w takim razie nie tylko o bezpieczeństwo, ale i Twój komfort psychiczny. Wszystkie okna zostaną zamknięte w momencie uruchomienia systemu zabezpieczającego. Takie rozwiązanie przy okazji zabezpiecza dom podczas nieobecności mieszkańców.

Dzięki systemowi domowej automatyki możemy również sterować roletami będąc nawet na zewnątrz swojej posesji. Oczywiście musimy mieć połączenie z internetem. Funkcja jest przydatna na przykład, kiedy przebywamy w ogrodzie i chcemy zasłonić okno w pokoju dziecka. Ponieważ wydaje nam się, że obecne słońce może obudzić naszą pociechę.

Rolety oraz zasłony mogą również automatycznie podnosić  się, oraz opuszczać o ustalonych przez nas godzinach. Na przykład w tygodniu, kiedy pracujemy podnoszą się w tym samym momencie, kiedy dzwoni nasz budzik. A w weekendy, jeśli lubimy pospać dłużej, możemy ustalić nieco późniejszą godzinę. Wszystko zależy od naszych preferencji i naszego trybu życia. Podobnie wieczorami, o ustalonej przez nas godzinie możemy ustalić by rolety automatycznie się opuszczały.

Zdalne sterowanie roletami

Rolety okienne są barierą akustyczną, co nie jest bez znaczenia w budynkach stojących przy ruchliwej drodze. Można sterować jedną roletą lub wszystkimi na raz. Przy pomocy aplikacji, która znajduje się w telefonie. Dzięki tej aplikacji współpracującej z centralą sterującą pozwala na zarządzanie roletami z dowolnego miejsca. A także o każdej porze za pomocą smartfona. Aplikacja ma łatwy w obsłudze interfejs współpracujący z systemami operacyjnymi Android czy iOS. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale także bezpieczne rozwiązanie.

Urządzenia mobilne wyposażone w aplikację mogą być tym samym z powodzeniem stosowne. Zamiast tradycyjnych nadajników zdalnego sterowania typu piloty. Ten rodzaj sterowania daje możliwość zarządzania grupami urządzeń według pomieszczeń czy kondygnacji. Oraz programowania scenariuszy, które umożliwiają zarządzanie osłonami przeciwsłonecznymi w zależności od potrzeb.

Funkcja autoprogramowania sprawdzi się w przypadku dłuższej nieobecności domowników. Gdyż automatycznie uruchomi rolety o ustalonej porze. Symulując przy tym samym obecność użytkowników, co może mieć decydujące znaczenie w odstraszeniu potencjalnego włamywacza.

Inteligentne sterowanie upraszcza do minimum obsługę okien czy rolety. Nie musisz już wspinać się po drabinie by zamknąć lub otworzyć okna, system zdalnej kontroli zrobi to za Ciebie, a Ty możesz być spokojny o swój domu.

  •     automatyczne sterowanie roletami,
  •     zdalne sterowanie roletami, np. telefonem,
  •     zamykanie, otwieranie okna,
  •     automatyczne domykanie okien, gdy zaczyna padać deszcz,

Rolety sterowane telefonem

Obsługa rolet zewnętrznych z poziomu telefonu to ogromna wygoda, z której wszyscy domownicy będą bardzo zadowoleni, ponieważ:

  • nie musisz podchodzić do każdego okna i zamykać każdą roletę osobno,
  • spieszysz się, jesteś spóźniony - jeden przycisk i wszystkie rolety się zamykają,
  • nie musisz martwić się i zastanawiać czy zamknąłeś roletę w sypialni lub łazience, ponieważ wszystkie na pewno się zamknęły.