System alarmowy do domu

system alarmowy do domuInteligentne systemy cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. W inteligentnym domu zintegrowane są bardzo ważne elementy, które ułatwiają codzienne życie. Wiele z nich zwalnia lokatorów z wykonywania wielu różnych obowiązków. Dzięki temu zaoszczędzony czas można spożytkować na relaks lub zabawę z dziećmi. Jeśli do integracji takich elementów jak oświetlenie, ogrzewanie lub klimatyzacja dołączymy system alarmowy. Życie domowników będzie nie tylko wygodniejsze, ale także bezpieczniejsze.

Dobry system alarmowy

Codziennie wyjścia, jak i wyjazdy zmuszają domowników do upuszczenia swojego azylu. W okresie letnim istnieje ryzyko włamania. Aby utrudnić życie złodziejom, warto zadbać o właściwe zabezpieczenie naszego dobytku. Pierwszym najważniejszym krokiem powinno być zamontowanie systemu alarmowego oraz ubezpieczenie domu.

Współczesny system alarmowy nie jest już źródłem intensywnego hałasu, który ma odstraszyć intruza. A także powiadomić odpowiednie służby, gdy zwykle jest już za późno. Przemyślana ochrona to system wielostrefowego wykrywania potencjalnych zagrożeń. I zniechęcania niepożądanych gości, zanim jeszcze zbliżą się do okien lub drzwi. Zabezpieczeniu podlega bowiem nie tylko sam budynek, ale także cała posesja z ogrodem włącznie.

Osoby, które wyjeżdżają na urlop włączają alarm, który także pozwala na  wyłączenie wszystkich urządzeń w domu. A także włączenia ich po powrocie w momencie jego rozbrajania.

Alarm dodatkowo może być wyposażony w czujniki, takie jak:

  • Czujki ruchu;
  • Czujki hałasu;
  • Czujki otwarcia okien.

W przypadku gdy intruz wtargnie na naszą posesję czasem włączenie zraszaczów w ogrodzie może go zniechęcić do dalszych działań.

W przypadku integracji systemu alarmowego z oświetleniem, wtedy gdy intruz pojawi się przed domem. Wtedy wszystkie światła na zewnątrz budynku zapalą się, natomiast wewnątrz domu oświetlenie się wyłączy. Jeśli zaś intruz podejdzie bliżej domu to system powiadomi domowników. A także służby interwencyjne o zagrożeniu.

Po zawiadomieniu odpowiednich służb system włączy opuszczanie wszystkich rolet zewnętrznych. W przypadku gdy nie zostało to wykonane wcześniej zrobione takie zabezpieczenie utrudni dostęp do domu.

Jeżeli w domu nikogo nie będzie a włamywacz wtargnie do pomieszczenia i zostaną naruszone czujki magnetyczne. Zwykle znajdujące się na oknach i drzwiach. Wtedy wszystkie rolety w domu opuszczą się i utrudnią ewakuację. Dzięki takim rozwiązaniom patrol z agencji ochrony będzie mógł przyłapać intruza na gorącym uczynku.

Wyciek gazu i wody

Współczesny system alarmowy nie tylko ochroni dom czy mieszkanie, ale także pomaga w zarządzaniu. Inteligentne instalacje elektryczne umożliwiają sterowanie całym domem za pomocą jednego panelu administracyjnego. Najczęściej zamontowanego np. na ścianie. Jeden przycisk daje nam możliwość włączenia lub wyłączenia alarmu. A także zasunięcia lub odsłonięcia rolet. Za jego pomocą odłączymy zasilanie od wybranych urządzeń elektrycznych w domu. A także możemy ustawić temperaturę powietrza w różnych pomieszczeniach.

Wyciek wody

Czujniki będące wyposażeniem inteligentnego systemu alarmowego poinformują np. o zagrożeniu zalania wodą. W przypadku gdy na podłodze w kuchni lub łazience pojawi się woda system zamknie główny zawór. A także poinformuje domowników za pomocą wiadomości SMS o wykryciu wycieku wody.

Wyciek gazu

Inteligentne instalacje są w stanie wykryć także obecność niebezpiecznych gazów. W razie wykrycia ulatniającego się gazu system alarmowy może odciąć jego dopływ i uruchomić wentylację. Jak i również poinformuje domowników za pomocą SMS.

Pożar

W przypadku gdy wybuchnie pożar, sieć czujników dymu i ciepła powiadomi lokatorów o zdarzeniu. A odpowiednie urządzenia gaśnicze zapobiegną rozprzestrzenianiu się ognia na inne pomieszczenia.