fbpx
Producent
systemu

Ustawienia aplikacji mobilnej

Android

Aby przejść do trybu konfiguracji należy przy włączonej aplikacji nacisnąć przycisk zmniejszający głośność co spowoduje wyświetlenie ekranu podstawowej konfiguracji aplikacji.

W górnej części można wybrać jeden z trzech ekranów konfiguracyjnych.

HOME SERVER

Podstawowe ustawienia do konfiguracji połączenia z systemem.

  • LEKOM ID – (ID użytkownika),
  • hasło do aplikacji,
  • wewnętrzny/lokalny adres IP urządzenia HOME SERVER
  • zewnętrzny/publiczny adres IP/DNS urządzenia HOME SERVER

HOME APP

Podstawowe ustawienia do konfiguracji aplikacji Home.

Wyczyść pamięć podręczną –  funkcja ta służy do wymuszenia usunięcia zapamiętanych ostatnio ustawień poszczególnych komponentów systemu w aplikacji i pobranie aktualnych ustawień.

Nie wygaszaj ekranu – opcja ta pozwala na wymuszenie, aby ekran urządzenia (smartfona lub tabletu) nie został wygaszony, gdy aplikacja jest na pierwszym planie. To ustawienie ma głównie zastosowanie do tabletów wykorzystywanych jako manipulator do zazbrajania / rozbrajania alarmu oraz tabletów służących jako „centralny punkt dowodzenia” inteligentnym domem.

Tryb pełnego ekranu – opcja wykorzystywana głównie w tabletach służąca do ukrycia górnego paska informacyjnego (zawierającego informacje m.in. o godzinie, sile i rodzaju sygnału sieci WiFi / komórkowej, poziomie naładowania baterii itp.) i dolnego paska informacyjnego urządzenia (służącego do przełączania się między aplikacjami, zamykania aplikacji itp.).

WIDEODOMOFON

Podstawowe ustawienia do konfiguracji wideodomofonu. Skonfigurowanie obsługi wideodomofonu jest niezbędne na każdym urządzeniu (smartfonie i tablecie), które ma służyć do otwarcia furtki i prowadzenia rozmowy wideo z osobą dzwoniącą przez wideodomofon.

iOS

Aby przejść do trybu konfiguracji należy przy włączonej aplikacji wykonać gest przekręcenia dwóch palców w prawo – zgodnie z poniższym obrazkiem.

HOME SERVER

Podstawowe ustawienia do konfiguracji połączenia z systemem.

  • LEKOM ID – (ID użytkownika),
  • hasło do aplikacji,
  • wewnętrzny/lokalny adres IP urządzenia HomeServer
  • zewnętrzny/publiczny adres IP/DNS urządzenia HomeServer

WIDEODOMOFON

Podstawowe ustawienia do konfiguracji wideodomofonu. Skonfigurowanie obsługi wideodomofonu jest niezbędne na każdym urządzeniu, które ma służyć do otwarcia furtki i prowadzenia rozmowy wideo z osobą dzwoniącą przez wideodomofon.

Po poprawnym skonfigurowaniu połączenia i kliknięciu ikony Odśwież w prawym górnym rogu aplikacji Status połączenia powinien wskazywać na rejestracja udana.

Spis treści