fbpx
Producent
systemu

Informacje ogólne

System LEKOM to w pełni polski i nowoczesny system zarządzania budynkiem. Został zaprojektowany z myślą o przejrzystym interfejsie użytkownika, prostotą konfiguracji oraz dużymi możliwościami integracji z innymi systemami.

Architektura

System o architekturze scentralizowanej oraz sprzętowo rozproszonej, co oznacza, że wszystkie decyzję są podejmowane przez jednostkę centralną, ale za wykonanie rozkazu odpowiadają moduły wykonawcze. Komunikacja RS-485 odbywa się poprzez zamknięty protokół LM-BUS (LEKOM Multi-master bus), w trybie, w którym każdy moduł może nadawać i odbierać informacje.

Architektura systemu oparta jest o tak zwany wzorzec EDA (event driven architecture) co w skrócie oznacza, że na każdą akcje, można zdefiniować reakcje. System zarówno dostarcza rozwiązania pozwalające budować proste logiki, jak i bardzo zaawansowane uwzględniające wiele parametrów wejściowych.

Aplikacje

LEKOM Home Manager – aplikacja/narzędzie do konfiguracji systemu. Wystarczy komputer z dowolnym systemem operacyjnym, ponieważ aplikacja Home Manager dostępna jest z poziomu przeglądarki internetowej.

LEKOM Home –  aplikacja do sterowania domem. Dostępna na telefony z systemem Android, iOS oraz z poziomu przeglądarki internetowej.

LEKOM Home Alarm –  aplikacja do sterowania alarmem.

Moduły

Dostępne są moduły realizujące różne funkcje inteligentnego budynku, przeznaczone do montażu na szynie DIN oraz do montażu dopuszkowego (CAN). Szczegółowa dokumentacja znajduję się w zakładce MODUŁY.

Bezpieczeństwo

System daje możliwość bezpiecznego, zdalnego podłączenia z poziomu użytkownika oraz instalatora. Komunikacja jest w pełni zaszyfrowana i bezpieczna.

VPN

Konfiguracja usługi VPN (Virtual Private Network), pozwala na bezpieczne, zdalne zarządzanie systemem z poziomu przeglądarki internetowej poprzez aplikacje LEKOM Home Manager.

TLS 1.2

Komunikacja pomiędzy aplikacją LEKOM Home a serwerem szyfrowana jest protokołem TLS 1.2 (Transport Layer Security), który umożliwia zabezpieczanie danych podczas ich przesyłania przez sieć.

Dodatkowo generowany jest certyfikat SSL o długości klucza 2048 bitów podpisany przez autoryzowane centrum (w przypadku uruchomienia aplikacji z poziomu przeglądarki internetowej widoczna będzie charakterystyczna mała kłódka oraz prefiks https)

Integracje

System integruje takie komponenty jak oświetlenie, ogrzewanie, rolety, bramy wjazdowe, garażowe, nawadnianie ogrodowe, multimedia, rekuperacja, klimatyzacja, monitoring oraz wiele innych wspierających inteligentny budynek.

HTTP

Umożliwia integrację z serwisami oraz urządzeniami z obsługą protokołu HTTP oraz HTTPS. Konfiguracja odbywa się poprzez komponent typu Bramka HTTP.

MODBUS

Umożliwia integrację z urządzeniami z obsługą protokołu MODBUS. Konfiguracja odbywa się poprzez komponent typu Bramka MODBUS.

0-10V

Umożliwia integrację z urządzeniami z obsługą interfejsu 0-10V. Konfiguracja odbywa się poprzez komponent typu 0-10V.

TCP/UDP

Umożliwia integrację z urządzeniami z obsługą protokołu TCP/UDP.

IR

Umożliwia integrację z urządzeniami poprzez podczerwień.

Szklane panele dotykowe

W ofercie dostępne są szklane panele dotykowe, które mogą być spersonalizowane pod każdego klienta.

Centrala alarmowa

System LEKOM realizuje funkcje alarmowe. Centrala HOME ALARM, może działać niezależnie od jednostki centralnej HOME SERVER, a dzięki pełnej integracji z systemem, czujniki alarmowe pełnią funkcje oczu i uszu systemu. Więcej informacji znajduje się w dokumentacji aplikacji Home Alarm

Spis treści