fbpx
Producent
systemu

Bezpieczny dom

Chcesz, żeby twój dom był zawsze bezpieczny? Nawet wówczas gdy przebywasz poza nim i nie możesz wszystkiego dopilnować osobiście? Warto wyposażyć dom w nowoczesne, elektroniczne urządzenia zabezpieczające. Takie elektroniczne urządzenia monitorujące ochronią twój dom przed złodziejami i innymi awaryjnymi sytuacjami. Wedy, kiedy nie ma cię w domu możesz:

  • Możesz upewnić się, czy Twoje dziecko bezpiecznie wróciło ze szkoły;
  • Możesz zobaczyć co robi Twój pupil. Gdy nie ma Cię w pobliżu;
  • Możesz nadzorować postępy remontu w Twoim domu;
  • W przypadku włamania ? kamera z detekcją ruchu uruchomi powiadomienie SMS, e-mail i w aplikacji, nagra złodzieja i zapisze nagranie na bezpiecznym serwerze;
  • Masz dostęp do nagrań ze smartfonu, tabletu, komputera oraz możliwość ich zapisania na własnym nośniku.

Dobry system alarmowy

Dom oprócz zamków, okien i drzwi o wysokiej klasie odporności na włamanie. Oraz porządnego ogrodzenia, powinien mieć również zainstalowany system alarmowy.

O takim systemie alarmowym najlepiej pamiętać już w trakcie projektowania domu. Dzięki temu będzie on chroniony już w trakcie budowy. W przypadku gdy tego typu instalacji nie zrobiliśmy wcześniej to nic nie stoi na przeszkodzie zainstalować go teraz.

Dobre zamki i drzwi antywłamaniowe na pewno są istotnym elementem ochrony domu. Nawet przypadku gdy dom stoi na uboczu. Lub wejście do niego nie jest dobrze widoczne z ulicy. Włamywacz może spokojnie pracować nad ich sforsowaniem. I prędzej czy później dostanie się do środka. Sposobem na utrudnienie mu działania jest wyposażenie domu w instalację alarmową. Już sama informacja o tym, że dom jest chroniony alarmem wystarcza, żeby zniechęcić potencjalnych włamywaczy.

Współczesne systemy alarmowe wyposażone są w systemy przewodowe i bezprzewodowe.

  • Alarmy przewodowe uznaje się za solidniejsze, bo trudniej zakłócić ich pracę. Tyle że ich instalacja wymaga ingerencji w strukturę budynku. Stąd lepiej zaplanować ją na etapie budowy domu czy mieszkania. Ewentualnie wykonać ją przy okazji kapitalnego remontu.
  • Alarmy bezprzewodowe nie wymagają prac budowlanych. Lecz dobrej jakości. Zaawansowane rozwiązania tego rodzaju są droższe od wersji przewodowych. W takim systemie nie jest wymagane okablowanie. Montaż alarmu jest niezwykle prosty i szybki. Co sprawia, że idealnie nadaje się do obiektów już wykończonych. A możliwość samodzielnego montażu dodatkowo obniża koszt takiego rozwiązania.

Alarm dodatkowo można również doposażyć w innego rodzaju czujniki, na przykład:

  • Czujki magnetyczne ? instaluje się w drzwiach i oknach ? wszczynają alarm, gdy okno lub drzwi zostaną uchylone;
  • Czujki zbicia szkła ? instaluje się je przy oknach, pomocne są w sytuacji brutalnego forsowania okien poprzez wybicie szyby;
  • Czujki gazu mogą być instalowane wraz z czujnikami czadu. A także z czujnikiem dymu, poprawiając bezpieczeństwo domowników.

Monitoring w domu jednorodzinnym

Dobre zabezpieczenie domu to podstawa bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia domowników. Najbardziej rozpowszechnionym i kojarzonym tego typu systemem jest instalacja alarmowa. Głównie  składająca się czujników ruchu w pomieszczeniach. A także klawiaturą przy drzwiach i z sygnalizatorem alarmowym na ścianie.

Taki system alarmowy ma za zadanie reagować na zdarzenia alarmowe. Takie jak otwieranie drzwi i okien, ruch osób w polu ich widzenia. A także rozbijanie szyb, niszczenie drzwi. System ten w razie nieprawidłowości ma powiadamiać o zdarzeniu powołaną jednostkę. Czyli właściciela poprzez linię telefoniczną, sieć komórkową. Oraz przez  Internet lub ochronę obiektu.

Jest to zespół współpracujących ze sobą urządzeń, które wykrywają włamanie i sygnalizują je, najczęściej sygnalizacją świetlną i ostrym dźwiękiem.