fbpx
Producent
systemu

Bezpieczny dom

Chcesz, żeby Twój dom był zawsze bezpieczny? Nawet wówczas, gdy przebywasz poza nim i nie możesz wszystkiego dopilnować osobiście? Warto więc wyposażyć budynek w nowoczesne, elektroniczne urządzenia zabezpieczające. Niezawodny sprzęt monitorujący ochroni Twoje mieszkanie przed złodziejami oraz innymi awaryjnymi sytuacjami. Co zyskujesz dzięki temu innowacyjnemu systemowi?

 

 • Możesz upewnić się, czy Twoje dziecko bezpiecznie wróciło ze szkoły.
 • Możesz zobaczyć, co robi Twój pupil, gdy nie ma Cię w pobliżu.
 • Możesz nadzorować postępy remontu w Twoim domu.
 • W przypadku włamania kamera z detekcją ruchu uruchomi powiadomienie SMS, e-mail oraz w aplikacji, a następnie nagra złodzieja i zapisze plik na bezpiecznym serwerze.
 • Masz dostęp do nagrań ze smartfona, tabletu, komputera oraz możliwość ich zapisania na własnym nośniku.

Dobry system alarmowy, czyli jaki?

Oprócz zamków, okien, drzwi o wysokiej klasie odporności na włamanie oraz porządnego ogrodzenia dom powinien być również wyposażony w zainstalowany system alarmowy. Warto o niego zadbać już na etapie projektowania budynku. Dzięki temu będzie on chroniony już w trakcie prowadzonych prac. W przypadku, gdy tego typu instalacji nie zrobiliśmy wcześniej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować go właśnie teraz.

 

Skuteczne zamki oraz wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe są z pewnością istotnym elementem ochrony domu – nawet jeżeli stoi na uboczu lub wejście do niego nie jest dobrze widoczne z ulicy. Włamywacz może spokojnie pracować nad ich sforsowaniem i prędzej czy później dostanie się do środka. Dobrym sposobem na utrudnienie mu działania jest wyposażenie domu w nowoczesną instalację alarmową. Już sama informacja o tym, że dom jest chroniony alarmem możesz wystarczyć, aby zniechęcić potencjalnych włamywaczy.

 

Współczesne instalacje alarmowe wyposażone są w systemy przewodowe oraz bezprzewodowe.

 • Alarmy przewodowe uznaje się za solidniejsze, bo trudniej zakłócić ich pracę. Montaż wymaga jednak ingerencji w strukturę budynku. Dlatego lepiej zaplanować wykonanie instalacji już na etapie budowy domu czy mieszkania lub wykonać ją przy okazji kapitalnego remontu.
 • Alarmy bezprzewodowe nie wymagają prac budowlanych, lecz dobrej jakości sprzętu. Tego typu zaawansowane rozwiązania są droższe od wersji przewodowych. W takim systemie nie jest wymagane okablowanie. Montaż alarmu jest niezwykle prosty i szybki, co sprawia, że idealnie nadaje się do obiektów już wykończonych. Możliwość samodzielnego montażu może obniżyć koszt takiego rozwiązania.

Alarm można dodatkowo wyposażyć w różnego rodzaju czujniki, takie jak:

 • czujniki magnetyczne, które instaluje się w drzwiach oraz oknach; wszczynają alarm, gdy okno lub drzwi zostaną uchylone,
 • czujniki zbicia szkła montowane przy oknach; pomocne są w sytuacji brutalnego sforsowania okien poprzez wybicie szyby,
 • czujniki gazu, które mogą być instalowane wraz z czujnikami czadu oraz dymu; znacząco poprawiają bezpieczeństwo domowników.

Monitoring w domu jednorodzinnym

Dobre zabezpieczenie domu to podstawa bezpieczeństwa oraz dobrego samopoczucia domowników. Najbardziej rozpowszechnionym i cieszącym się ogromnym zaufaniem tego typu systemem jest instalacja alarmowa. Składa się przede wszystkim z czujników ruchu w pomieszczeniach, a także klawiatury przy drzwiach oraz sygnalizatora alarmowego na ścianie.

 

Nowoczesny system alarmowy ma za zadanie reagować na zdarzenia alarmowe, takie jak otwieranie drzwi i okien, ruch osób w polu ich widzenia, rozbijanie szyb czy niszczenie drzwi. W razie nieprawidłowości instalacja ma powiadamiać o zdarzeniu ochronę obiektu lub powołaną jednostkę, czyli właściciela. Wysyła sygnał poprzez linię telefoniczną, sieć komórkową oraz przez Internet. Jest to zespół współpracujących ze sobą urządzeń, które wykrywają włamanie i sygnalizują je – najczęściej sygnalizacją świetlną oraz ostrym dźwiękiem.

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo w inteligentnym domu?

W chwilach zagrożenia chcemy przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo naszej rodzinie. To właśnie z myślą o Twoich najbliższych powstał innowacyjny system LEKOM. Obejmuje zaawansowany monitoring domu, a w tym czujniki ruchu oraz kamery. Gwarantuje więc skuteczną ochronę przed kradzieżą.

 

Stworzyliśmy inteligentny system alarmowy, który pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacjach zagrożenia, takich jak: zaprószenie ognia, zwarcie instalacji elektrycznej, zalanie łazienki czy dym spalonej potrawy. Natychmiast zostanie uruchomiona syrena alarmowa, a właściciel otrzyma odpowiednie powiadomienie. W razie konieczności może również zostać odcięty dopływ wody oraz wezwane służy ratunkowe.

 

Inteligentne rozwiązania pozwolą Ci skutecznie zadbać o bezpieczeństwo Twojego domu oraz komfort najbliższych. LEKOM to niezawodna ochrona w codziennym funkcjonowaniu. Pozwala na bieżąco obserwować całą posesję. Specjalne kamery oraz czujniki znakomicie ze sobą współpracują. Kompatybilne sensory odpowiadają za wykrycie włamania oraz natychmiastowy alarm. Wysyłają powiadomienie oraz zapisują nagrany materiał na bezpiecznym serwerze.

 

Inteligentny alarm w domu

LEKOM podejmuje autonomiczne decyzje, ponieważ system monitoringu jest kompleksowo wyposażony w innowacyjne czujniki obecności, ruchu, dymu, zalania, drzwi i okien oraz temperatury. Aby skutecznie zarządzać instalacją, potrzebujesz jedynie dostępu do internetu. Teraz możesz bez przeszkód oraz w pełni zdalnie monitorować swoją posesję – podczas wakacyjnego wypoczynku czy służbowego wyjazdu. LEKOM pozwoli Ci z łatwością zabezpieczyć dom przed kradzieżą. Nie musisz już martwić się skutkami awarii, wycieku wody czy spalonych wypieków. Zostaną odpowiednio wcześnie wykryte.

 

LEKOM wysyła powiadomienia do wszystkich domowników oraz uruchamia syrenę alarmową. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, wzywa również odpowiednie służby ratunkowe. W przypadku wycieku wody, informuje elektrozawór o konieczności zakręcenia dopływu wody. Tym samym zmniejsza przykre skutki oraz koszty ewentualnego remontu. Wszystkie elementy systemu ściśle ze sobą współpracują, aby jeszcze skuteczniej chronić Twój dom oraz zapewnić bliskim doskonały komfort.

 

Moduły systemu LEKOM

LEKOM to elastyczny system, który składa się z następujących modułów:

 

 • moduły sterujące – zarządzają domem i dbają o bezpieczeństwo; są to:
  • Home Server – jest to jednostka centralna, której zadaniem jest gromadzenie danych z innych modułów, analizowanie zgodnie z pierwotnie zaprogramowanymi potrzebami oraz reagowanie na nie; steruje poszczególnymi procesami, a po podłączeniu do sieci LAN zapewnia dostęp do wszystkich funkcji za pośrednictwem internetu,
  • Home Alarm – jest to centrala alarmowa, która dba o bezpieczeństwo Twojego domu dzięki czujnikom ruchu, zalania, dymu, itp.; w momencie wystąpienia zagrożenia powiadamia właściciela poprzez GSM lub push notyfikację, jak również wykonuje zrzut ekrany z wszystkich kamer.

 • moduły przekaźnikowe – pozwalają sterować dowolnym urządzeniem elektrycznym typu włącz/wyłącz oraz kontrolować obwody gniazd sieciowych 230 V i zawory ogrzewania,
 • moduły ściemniaczy – odpowiadają za płynną lub skokową regulację obwodów oświetleniowych,
 • moduły LED RGBW,
 • moduły wejścia/wyjścia.

Aplikacja webowa Home Manager, dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej, umożliwia programowanie poszczególnych funkcji oraz dodawanie nowych modułów. Ułatwia proces konfiguracji systemu LEKOM. Nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania. Jedyne, czego potrzebujesz, to komputer z dowolnym systemem operacyjnym.

 

LEKOM pozwoli Ci zadbać o bezpieczeństwo najbliższych dzięki inteligentnym systemom alarmowym. Łatwa w montażu instalacja wyposażona została w kompatybilne, innowacyjne czujniki otwierania drzwi i okien, dymu, ruchu, itp. Po wykryciu zagrożenia natychmiast uruchamia syrenę alarmową oraz wysyła powiadomienie właścicielowi. Jeżeli to konieczne – wezwie także odpowiednie służby. Monitoruj swoją posesję, nawet będąc na wakacjach czy w delegacji. Dostęp do systemu mają wyłącznie zaufane osoby. Już dziś skontaktuj się z ekspertami LEKOM i zadbaj o komfort codziennego funkcjonowania.