fbpx
Producent
systemu

Czym jest inteligentny dom LEKOM?

Czym jest inteligentny dom jakie sa jego zalety

Czym jest inteligentny dom LEKOM?

Dom,  który kontrolujesz, w którym wypoczywasz i czujesz się dobrze. Miejsce, gdzie nie zużywasz niepotrzebnie energii elektrycznej i grzewczej. Twój azyl, w którym jest komfortowo, oszczędnie i bezpiecznie. Inteligentny Dom to jeden wspólny system sterowania, dzięki któremu masz możliwość kontroli – oświetlenia, ogrzewania, rolet i wiele innych dodatkowych urządzeń.

Zaopatrujemy się w coraz lepsze nowinki technologiczne dostępne na rynku – nowoczesne sprzęty AGD, telewizory w najlepszych rozdzielczościach i systemy alarmowe. Jednak nadal korzystamy z tradycyjnych metod sterowania danymi urządzeniami. A co jeśli powiemy Ci, że jest zdecydowanie efektywniejszy sposób na korzystanie z tych technologicznych dobrodziejstw. Przekonaj się, ze nowoczesny dom przyszłości to Dom Inteligentny. 

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania:

Co zyskam, korzystając z rozwiązań inteligentnego domu?
Jakie są najważniejsze zalety inteligentnej instalacji?
Czy inteligentny dom to przyszłościowa inwestycja?
Jakie są dostępne funkcje sterowania inteligentnym domem?

Co zyskam, korzystając z rozwiązań inteligentnego domu?

Realne korzyści i podstawowe filary, na których opiera się idea i potrzeba wdrożenia nowoczesnych systemów zarządzania budynkiem, to:

  • Oszczędność
  • Bezpieczeństwo
  • Wygoda

Inteligentny dom to taki,  który zapewni niesamowity komfort i bezpieczeństwo całej rodzinie. Także taki, który szybko i sprawnie odpowie na potrzeby domowników. Wreszcie taki, w którym zawsze czujemy się jak u siebie, ponieważ każdy parametr urządzenia jest dostosowany do Twoich oczekiwań, a jeśli cokolwiek jest nie tak, możesz to zmienić jednym ruchem palca na ekranie smartfona.

Jakie są najważniejsze zalety inteligentnej instalacji ?

Nieograniczone możliwości dalszej rozbudowy

Po instalacji systemu, w każdym momencie masz możliwość rozszerzyć ją o dodatkowe elementy. Każdy moduł działa synergicznie i dodatkowo jest podłączony do aplikacji w Twoim telefonie. 

Oszczędność z systemem Inteligentny Dom

Inteligentny Dom to system, dzięki któremu możemy zaoszczędzić na rachunkach. Ustawienia zużycia prądu, gazu oraz ogrzewania są skonstruowane tak, by były optymalne dla każdego domownika. Dzięki takiej automatyzacji wysokość naszych rachunków widocznie spada

Wygoda i komfort

Inteligentny Dom to komfort życia dla wszystkich domowników, to zautomatyzowane scenariusze działania każdego z elementów domu, to zdalne sterowanie jego funkcjami przy użyciu laptopa, tabletu, smartfona. 

Intuicyjna obsługa

Aplikacja LEKOM umożliwia kontrolowanie i sprawdzanie stanu działania wszystkich domowych urządzeń z dowolnego zakątka świata. Wszystko odbywa się oczywiście w automatyczny i intuicyjny sposób – obsługa systemu jest skalibrowana, a panel sterowania dopasowany do Twoich oczekiwań i wymagań. Spersonalizowana aplikacja pomoże w kilka sekund odnaleźć i udostępnić zarządzanie każdym urządzeniem.

Czy Inteligentny Dom to przyszłościowa inwestycja?

Bezpieczeństwo i większy komfort życia, oszczędność czasu i pieniędzy – to brzmi jak korzyści, które doskonale wpłyną na przyszłość domowników. System obniży zużycia prądu nawet o 30% dzięki stałej  kontroli nad energią i komputerowej automatyzacji pracy sprzętu elektrycznego. Systemy inteligentnych domów pozwalają uniknąć pożarów, zalania mieszkania, a ich uwadze nie ujdą także „nieproszeni goście”. Udogodnienia, które niesie ze sobą system nie tylko pod względem bezpieczeństwa są równie cenne dla użytkowników. Dostosowana temperatura do preferencji domowników, oświetlenie, systemy kina domowego, otwieranie rolet i sterowanie światłem bez podnoszenia się z łóżka czy kanapy. Prawdą jest, że obecnie system oferuje wiele możliwości automatycznego sterowania, nie zmienia to jednak faktu, że udogodnienia i możliwości inteligentnych domów wciąż będą wzrastać i dostarczać nam coraz nowsze i innowacyjne rozwiązania.

Naszą misją jest przenieść życie w domu do następnego etapu, gdzie wszystkie czasochłonne zadania są wykonywane automatycznie i transparentnie dla mieszkańców.

Jakie są dostępne funkcje sterowania Inteligentnym Domem?

System LEKOM, jak niewidzialny asystent spowoduje, że oświetlenie, rolety, alarm, centrala wentylacyjna czy podsystem dystrybucji audio wymieniają między sobą informacje. Dla Ciebie sprawi, aby wychodząc z domu jedną komendą dostępną z poziomu aplikacji – wentylacja automatycznie przeszła w tryb ECO, światło w całym domu się wyłączyło, a temperatura pomieszczeń obniżyła. Zapewni również, ze po powrocie do domu system przejdzie do trybu wygodnego dla domowników –temperatura pomieszczeń podwyższy się, światła się zapalą, a Twoja ulubiona playlista odtworzy się w idealnym momencie.