fbpx
Producent
systemu

Inteligentny Dom – przyszłościowa inwestycja

Przyszłościowa inwestycja

Inteligentny Dom

Rozwiązania w dziedzinie automatyki budynku cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród posiadaczy nieruchomości. O tym systemie słyszał już zapewne każdy, jednak nie wszyscy potrafią porwanie zdefiniować idee i jakie dokładnie funkcje kryją się pod tym terminem. Czym jest system domu inteligentnego? Jakie posiada zalety? Jak można wdrożyć ten system u siebie w domu?

Pod pojęciem „Inteligentny Dom” kryje się system wyposażony w specjalną automatykę budynkową, która pozwala na sterowanie jego instalacjami, które zintegrowane są w jeden system.

Elastyczne dopasowanie instalacji do oczekiwań użytkownika, może obejmować następujące elementy:

Jakie zalety niesie ze sobą inteligenta instalacja?

Zastosowanie takich rozwiązań, jak zintegrowane systemy zarządzania w domach, nie tylko obniża ogólne koszty związane z eksploatacją urządzeń grzewczych czy innych sprzętów domowych, ale przede wszystkim jest rozwiązaniem korzystnym dla środowiska, ponieważ obniża emisję spalin i szkodliwych pyłów. Bezpieczeństwo i większy komfort życia, oszczędność czasu i pieniędzy – użytkownicy inteligentnych systemów szybko zauważają płynące z tego korzyści. Zużycia prądu – można obniżyć nawet o 30% dzięki lepszej kontroli nad energią i automatyzacji cyklu pracy sprzętu elektrycznego. Systemy inteligentnych domów pozwalają uniknąć pożarów, zalania mieszkania, a ich uwadze nie ujdą także „nieproszeni goście”. Udogodnienia, które niesie ze sobą system nie tylko pod względem bezpieczeństwa są równie cenne dla użytkowników. Dostosowana temperatura do preferencji domowników, oświetlenie, systemy kina domowego, otwieranie rolet i sterowanie światłem bez podnoszenia się z łóżka czy kanapy. Prawdą jest, że obecnie system oferuje wiele możliwości automatycznego sterowania, nie zmienia to jednak faktu, że udogodnienia i możliwości inteligentnych domów wciąż będą wzrastać i dostarczać nam coraz nowsze i innowacyjne rozwiązania.

Szukasz sprawdzonych rozwiązań w dziedzinie automatyki budynkowej? Wybierz LEKOM – posiadamy wieloletnie doświadczenie w dostarczeniu profesjonalnych systemów inteligentnego domu.