fbpx
Producent
systemu

Otwieranie bramy telefonem

W dzisiejszych czasach mało kto potrafi żyć bez komórki. Wybierając nowoczesny telefon komórkowy sugerujemy się nie tylko jego podstawowymi funkcjami. A także dodatkowo jego nowoczesnymi aplikacjami. Mamy również nadzieję że przyda Nam się przy innych nowych urządzeniach elektronicznych. Już dziś możemy sterować bramą z każdego miejsca, za pomocą telefonu. Ważne jest aby telefon był jest w zasięgu sieci operatora komórkowego.

W celu sterowania bramą przez telefon należy również pobrać odpowiednią aplikacje na telefon. I możemy telefonem bramę sterować w domu i przed domem lub w innym miejscu. Bramę otwieramy siedząc w samochodzie z dowolnej odległości od posesji. Lub będąc w mieszkaniu, garażu, ogrodzie bądź? w pracy, a nawet w innym kraju.

W dzisiejszym artykule opisze jak bardzo może być przydatne otwieranie bramy przez telefon.

Sterowanie bramą w inteligentnym domu

Wybierając odpowiednią bramę do swojego domu najczęściej sugerujemy się wzornictwem. A także szerokim wyborem kolorów oraz jakie funkcje brama może spełniać. W ostatnim czasie wiele ludzi kupowało standardowe bramy. Gdzie niestety w mało sprzyjającą pogodę trzeba było wyjść i otworzyć bramę. Później zostały skonstruowane bramy na pilot co nieco ułatwiło niektórym komfort wjeżdżania na posesję. Technologia jednak poszła o krok do przodu i już dziś możemy kupować bramy gdzie możemy sterować nią przez telefon.

Plusy sterowania bramą przez telefon:

 • Po pierwsze można otworzyć bramę jadąc do domu, kilkaset metrów wcześniej, żeby nie czekać aż się otworzy;
 • Po drugie gdy trzeba zamknąć bramę to nie trzeba szukać drugiego pilota, który leży gdzieś w domu;
 • Po trzecie, będąc na nartach nie trzeba prosić nikogo, żeby w dzień zabierania śmieci podjechał z kluczem uchylić furtkę. Można to zrobić prze telefon z dostępem do internetu;
 • Taka brama sprawdzi się głównie w domach jednorodzinnych. A także w garażach budynków wielorodzinnych;
 • Sterowanie bramą za pomocą telefonu sprawdzi na terenie małych i rozległych osiedli.

Korzystając z systemu sterowania i powiadomień za pomocą komórki możemy otrzymywać dodatkowe informacje. Najczęściej za pomocą krótkiej wiadomości tekstowej (SMS). I mogą dotyczyć między innymi:

 • Stanu położenia bramy: otwarta/zamknięta;
 • Informacji o próbie siłowego otwarcia bramy przez osoby trzecie;
 • Informacji o otwarciu skrzynki sterowniczej;
 • Zaniku/powrotu zasilania sieciowego;
 • Informacji o otwartej bramie, jeżeli jest otwarta powyżej 10 minut;
 • Stanu dostępnych środków na karcie SIM.

Automatyka do bram

Automatyka do bram zostaje wyposażona w odpowiedni sterownik. W którym zostaje zainstalowana karta SIM dowolnego operatora gsm. Do systemu można podpiąć aż trzy moduły sterujące. Brama wjazdowa może być sterowana nawet przez 2000 uprawnionych użytkowników. Posługujących się telefonem GSM, telefonem stacjonarnym/internetowym. Lub smartfonem z systemem iOS oraz Android.

Otwieranie bramy telefonem jest identycznie jak pilotem. Wystarczy jedno naciśnięciem klawisza w telefonie lub smartfonie. Numer ?do bramy? wprowadzony jest bowiem do książki kontaktów. A także przypisany do klawisza/ikonki ?prostego wybierania? naszego telefonu lub klawiszy w aplikacji. Każde sterowanie bramą telefonem jest bezpłatne.