fbpx
Producent
systemu

Projekt inteligentnego domu – co powinien zawierać projekt

Projekt inteligentnego domu

Projekt inteligentnego domu – co powinien zawierać projekt, na jakie elementy należy zwrócić uwagę w projekcie inteligentnego domu?

Odkryj wolność we własnym domu, jaką daje zintegrowany system inteligentnego zarządzania domem. W LEKOM wykonamy dla Ciebie projekt inteligentnego domu, który pozwoli Ci cieszyć się nowym wymiarem komfortu. Oświetlenie, które zapala się o wybranej godzinie lub ściemnia się automatycznie wieczorem? Muzyka, która obudzi Cię rano przyjemnym brzmieniem? Ogrzewanie, które włącza się przed Twoim przyjazdem z pracy? To może być Twój nowy inteligentny dom i tak może wyglądać Twoje życie.

Pierwszym i najważniejszym pytaniem jakie warto sobie postawić jest: „Jaki typ instalacji inteligentnego budynku, jest najlepszy i jaki wybrać dla swojego domu.” Jest to najważniejsza decyzja podczas budowy domu, ponieważ od niej zależy jaki system będziemy mogli w nim zainstalować.

Na rynku możemy znaleźć wiele systemów automatyki budynkowej, działających w różnego typu przestrzeniach i architekturach. Jednak większość z nich wykorzystuje instalację z centralną szafą rozdzielczą, w której zbiegają się kable z wszystkich wyłączników, lamp, gniazdek i innych obiektów. By uniknąć błędów, już na etapie planowania należy zastanowić się, jakie elementy budynku potrzebujemy podłączyć do systemu i przewidzieć instalację kabli wszędzie tam, gdzie będą one niezbędne. Zawsze dobrym podejściem jest założenie, że lepiej mieć dużo kabli niż za mało. Dlatego też nawet na ten moment nie przewidujesz sterowania np. bramą lub roletami, to należy doprowadzić do nich instalację, by uniknąć prac budowlanych w ukończonym budynku.

Największą zaletą inteligentnej instalacji jest możliwość zintegrowania w jeden system wszystkich pożądanych instalacji w domu i łatwość wprowadzania zmian do sposobu funkcjonowania poszczególnych instalacji, ale także możliwość rozbudowy, czyli łatwego dokładania kolejnych elementów do istniejącego systemu.

Sterowanie domem – o czym pamiętać przy inteligentnym projekcie domu?

Jakie funkcje są dostępne i jakie należy wybrać? Dom inteligentny to możliwość sterowania:
ogrzewaniem
systemem kina domowego;
● dowolnym urządzeniem wspierającym ModBus, KNX, REST lub podczerwień.

Jak wygląda montaż i projekt inteligentnego domu?

Wykonanie inteligentnej instalacji krok po kroku:
● Spotkanie z firmą, która wykonuje okablowanie inteligentnego domu – poranienie oczekiwań Klienta i ustalenie budżetu;
● Spotkanie z architektem – stworzenie i dopasowanie wspólnej wizji;
● Przygotowanie projektu, trasy okablowań i punktów elektrycznych (dot. wszystkich wybranych elementów inteligentnego oświetlenia, gniazd, trasy przewodu magistralnego do wszystkich punktów itp.);
● Wykonanie okablowania i montaż urządzeń;
● Zaprogramowanie i kalibracja urządzeń;
● Szkolenie z funkcjonalności instalacji.

Dlaczego warto współpracować z LEKOM ?
● Otrzymasz kompleksowy projekt
● Sterowanie aplikacją od LEKOM
● Zyskujesz kontrolę nad swoim domem
● 100% gwarancja satysfakcji
● Doradzamy i zapewniamy najlepsze rozwiązania