fbpx
Producent
systemu

Smart dom

Inteligentny dom jeszcze do nie tak dawna kojarzony był z książkami czy filmami science-fiction. Często takie domy w filmach mieli bogacze. Obecnie coraz śmielej ten zamysł realizowany w prawdziwym świecie.

Możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią, to atrakcyjna alternatywa. Niż to, co znaliśmy do tej pory. Dlatego doniesienia o rozwiązaniach Smart Home spotykają się z dużą ciekawością. Jednakże wciąż jeszcze wydają się egzotycznym tematem.

Termin Smart Home używa się jednakowo w odniesieniu do skomplikowanych procesów zarządzania całym budynkiem. Jak i pojedynczych urządzeń dostępnych dla przeciętnego konsumenta.

Taki dom nie musi być drogi. Warto wcześniej zaprojektować automatykę  inteligentnego domu. W tym artykule wytłumaczę na czym polegają Smart domy.

Smart dom

Dom w pełni zautomatyzowany jest marzeniem każdego domownika. Systemy inteligentnego domu to rozwiązania, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Koncepcja inteligentnego budynku oparta jest na zagwarantowaniu mieszkańcom jak największego komfortu. Poprzez wyposażenie domu w systemy automatyki, umożliwiające sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi. Najczęściej w sposób oszczędny i wydajny.

W ostatnim  czasie również coraz więcej osób decyduje się z zautomatyzować swój dom. Dom posiadający inteligentne instalacje ma możliwość dostrajania się do aktualnych potrzeb domowników. Sterowanie budynkiem inteligentnym z odpowiednim systemem jest niezwykle proste i łatwe. Często odbywa się ono za pomocą specjalnej aplikacji. Najczęściej instalowanej na smartfonie, komputerze czy tablecie. Przy jej użyciu istnieje możliwość zarządzania: oświetleniem, zasilaniem elektrycznym, ogrzewaniem. A także innymi elementami systemu występującymi w garażu lub ogrodzie.

Na inteligentny dom składają się więc czujniki i alarmy, inteligentne gniazdka (smart plug) a także  narzędzia do monitoringu oraz zestawy startowe. Stosowanie nowoczesnych, inteligentnych urządzeń sprawia, że dom lub mieszkanie staje się smart. Urządzenia do smart domu pozwalają nie tylko łatwiej nim zarządzać. A także podnoszą jego funkcjonalność, a przede wszystkim poprawiają bezpieczeństwo.

Dom inteligentny to przyszłość

Myślenie o inteligentnym domu już nie jest fanaberią, co udowadniają dostępne na rynku produkty. Choć nie zawsze wydają się tak funkcjonalne, jak, chociażby dzisiejsze smartfony. Często zastanawiamy się, czy warto inwestować w Smart Home?

Odpowiedź nie jest łatwa, bo zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb. Jeden będzie potrzebował pełnej domowej automatyki. Taką automatykę zaprojektuje się raz, by zapomnieć o jej rozbudowie po wdrożeniu. A dla innego inteligentny dom może oznaczać chęć połączenia wszystkich swoich fajnych gadżetów.

System inteligentnego domu cechuje się wieloma korzyściami. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich wdrożenie. Przede wszystkim wpływają na oszczędność domowników. Właściwe ustawienie poszczególnych układów pozytywnie wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie lub prąd. Dzięki Smart Home kontrolujesz wszystkie urządzenia w Twoim domu. Od oświetlenia, przez rolety, po wentylację i ogrzewanie. Masz możliwość sterowania z każdego miejsca w budynku i poza nim.