fbpx
Producent
systemu

Sterowanie domem

W dzisiejszych czasach automatyczne sterowanie domem to najlepsza rzecz. Dzięki automatyce domowej  możemy sprawdzać nasz dom z każdego miejsca na świecie. A także sprawdzić kto chciał nas odwiedzić, czy też podlać rośliny w ogrodzie.

Wielu ludzi bez nowoczesnej elektroniki nie potrafi normalnie funkcjonować. Należą do nich między innymi smartfony, komputery, roboty kuchenne. A także coraz to nowsze możliwości np. automatyczne sterowanie domem.

Zdalne sterowanie domem

Od jakiegoś już czasu zdalne sterowanie domem jest w zasięgu ręki. Coś, co kiedyś było nieosiągalne, dziś staje się przyszłością, po którą sięga coraz więcej osób.

Inteligentny dom sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach. Taki system ma wiele zalet. Jedną z nich jest elastyczność i prostota montażu. A także nieograniczone możliwości rozbudowy poprawiające bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Inteligentny dom to nic innego jak dobrze opracowany i inteligentny system. Zadaniem systemu jest maksymalna oszczędność energii.

Budynek posiadający możliwość inteligentnego sterowania domem dostraja się do aktualnych potrzeb domowników. A sterowanie tym systemem jest niezwykle łatwe i odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji. Ta aplikacja instalowana  jest na smartfony lub tablety.

Sterowanie domem za pomocą telefonu jeszcze nie tak dawno było tylko marzeniem. Dziś to realne marzenie.

Dzięki bezpłatnej aplikacji dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Aplikację cechuje się nie tylko przyjazny i intuicyjny interfejs. Lub czytelnym i estetycznym designem. Ta aplikacja posiada również wiele innych funkcji. Na przykład mamy możliwość kontrolowania tego, co dzieje się w domu z każdego miejsca na świecie.

Dzięki tej aplikacji możemy zarządzać pracą sprzętów elektronicznych. A także oświetleniem, ogrzewaniem, wilgotnością powietrza czy systemem alarmowym.

 Aktualnie dzięki tej automatyce możemy:

 • Sterować bramami garażowymi, wjazdową i furtką;
 • Sterować roletami, żaluzjami i karniszami;
 • Zdalne sterowanie oświetleniem włączanym oraz ściemnianym;
 • Sterować ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją oraz nawilżaniem;
 • Zastosować funkcję centralną, czyli zarządzać całym obiektem;
 • Podgrzewać lustra w łazience;
 • Zadbać o bezpieczeństwo oraz ochronę przed kradzieżą i włamaniem;

Sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją

Na rynku pojawiają się także coraz to nowe systemy i urządzenia do obsługi domów inteligentnych. Mam tu na myśli np. sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją.

System alarmowy może sterować także ogrzewaniem lub klimatyzacją. Czujniki otwarcia okien mogą być wykorzystane do automatycznego odłączania grzejnika. Lub wyłączania klimatyzatora w pomieszczeniu, które jest przewietrzane. 

Interesująca jest możliwość zdalnego sterowania domowymi instalacjami przez aplikację. Na przykład do zmniejszania i zwiększania temperatury w instalacji grzewczej. Do włączania i wyłączania klimatyzacji. A także do uruchamiania oświetlenia przed domem, kiedy do niego wracamy.

Taki dom sterowany jest za pomocą dotykowego telefonu. System analizuje prognozę pogody, a co za tym idzie ? plany grzewcze dla domu. Co w efekcie daje roczne oszczędności w kosztach ogrzewania na poziomie do 30% rocznie.

System inteligentnego domu to przede wszystkim:

 • Niski koszt inwestycji;
 • Znaczące oszczędności w kosztach ogrzewania;
 • Pełna kontrola nad temperaturą bez konieczności programowania;
 • 99% kompatybilności urządzenia z grzejnikami i kotłami grzewczymi w Polsce;
 • Aplikacja współpracująca ze wszystkimi systemami operacyjnymi.