fbpx
Producent
systemu

Sterowanie roletami

Marzysz o mieszkaniu spełniającym Twoje oczekiwania pod każdym kątem? W jaki sposób systemy inteligentnego domu przybliżą Cię do ideału? Zakładając automatyczne rolety, zapewnisz sobie wysoki komfort korzystania z instalacji elektrycznych. Dotyczy to nie tylko oświetlenia oraz ogrzewania, ale również automatycznego regulowania poziomu opuszczenia żaluzji.

 

Rolety zewnętrzne pełnią wiele istotnych funkcji. Łączą znakomitą funkcjonalność oraz nienaganne walory estetyczne. Stanowią nie tylko doskonałą ochroną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale także tłumią hałas dochodzący z ruchliwej ulicy. Pomagają również dodatkowo zabezpieczyć mieszkanie przed potencjalnym atakiem złodzieja. Jak wybrać odpowiedni model do domu? Poniżej podpowiemy, na co zwrócić uwagę.

 

Rolety jako niezbędny element inteligentnego domu

Coraz więcej właścicieli mieszkań oraz domów chętnie decyduje się na montaż rolet zewnętrznych. Nic w tym dziwnego! Działają bowiem znacznie skuteczniej niż tradycyjne zasłony czy okiennice.

 

Z pewnością wiesz, jak zmienna w ciągu roku bywa pogoda. “Wiedzą” również o tym systemy inteligentnego domu. Dlatego podstawową funkcją żaluzji zewnętrznych jest ochrona budynku przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Stanowią skuteczne zabezpieczenie przed silnym wiatrem i deszczem, a także intensywnymi opadami śniegu czy upalnym słońcem.

 

Latem pomieszczenia bardzo szybko się nagrzewają. Dzięki zamontowaniu rolet możemy utrzymać w domu o kilka stopni niższą temperaturę niż na zewnątrz. Natomiast zimą opuszczone żaluzje pomogą nam ograniczyć ucieczkę ciepła z mieszkania, tworząc dodatkową barierę termoizolacyjną oraz ograniczając miesięczne koszty ogrzewania. Jakie inne zalety posiada to rozwiązanie?

 

  • Skutecznie ogranicza hałas dochodzący ulicy, pełniąc funkcję izolacji akustycznej.
  • Stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejami.
  • Zapewnia zaciemnienie pomieszczeń oraz daje dużą kontrolę nad intensywnością światła słonecznego wpadającego do wnętrza.
  • Poprawia wygląd elewacji budynku.

Rolety zewnętrzne sprawdzą się zwłaszcza w przypadku domów usytuowanych w pobliżu ruchliwych ulic. Wyraźnie zmniejszają poziom dźwięków dochodzących do mieszkania z zewnątrz. Dzięki mocnej oraz odpornej na uderzenia płaszczyźnie chronią przed dostępem niepowołanych osób trzecich. Niektóre modele wyposażone zostały w dodatkowe elementy zabezpieczające, takie jak wieszaki blokujące, które uniemożliwiają podniesienie pancerza.

 

Na rynku znajdziesz wiele różnych rodzajów żaluzji zewnętrznych. Możemy je podzielić ze względu na sposób montażu. W nowo powstających budynkach warto uwzględnić je już na samym etapie projektowania. Skrzynkę, w której roleta się chowa, można wówczas ukryć w nadprożu otworu okiennego. Natomiast w istniejących budynkach skrzynki te instaluje się bezpośrednio nad oknem do elewacji.

 

Większość modeli odsłaniamy ręcznie, ale istnieją również żaluzje zewnętrzne sterowane elektrycznie. Jest to niezwykle wygodne oraz nowoczesne rozwiązanie ze względu na ich dużą wagę. Niektóre systemy inteligentnego domu pozwalają podnieść lub opuścić wszystkie rolety jednocześnie.

 

Automatyczne sterowanie żaluzjami zewnętrznymi

W ostatnich latach rolety zewnętrzne stały się już niemal standardem. Na dobre zagościły w nowoczesnym budownictwie. Żaluzje wyposażone w specjalny napęd sprawiają, że użytkownicy nie muszą już męczyć się z ręcznym otwieraniem i zamykaniem. To rozwiązanie gwarantuje wygodę, poprawia skuteczność ochrony antywłamaniowej oraz umożliwia oszczędzanie energii.

 

Sterowanie dzielimy na dwa podstawowe rodzaje:

  • sterowanie przewodowe – jak sama nazwa wskazuje, wymaga instalacji elektrycznej między włącznikiem rolety a jej silnikiem; żaluzje obsługiwane są za pomocą montowanych na ścianie, prostych przełączników klawiszowych lub bardziej zaawansowanych włączników z wbudowanym zegarem sterującym,
  • sterowanie radiowe – w tym przypadku roletę obsługujemy za pośrednictwem nadajników; są to niezawodne urządzenia, które nadają sygnał do silnika zdalnie – poprzez fale radiowe.

Wygodne kontrolowanie żaluzji za pomocą fal radiowych daje Ci nieograniczone możliwości. Przede wszystkim nadaje się do montażu w systemach, które są już wykończone i zatynkowane. Nie musisz więc prowadzić dodatkowego okablowania oraz przebijać się do przewodów, które znajdują się pod ścianą. Jednocześnie masz również możliwość wykorzystania systemu sterowania roletami przewodowo – w zależności od wybranych komponentów instalacji. Specjalny pilot lub przełącznik pozwolą Ci jednym ruchem dłoni zmienić położenie żaluzji.

 

Sterowanie odbywa się także poprzez powszechnie dostępne urządzenia elektroniczne, takie jak smartfon czy tablet. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w specjalny kontroler służący do przekazywania sygnału prosto do Twojego telefonu. Z pewnością jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących w domu lub właśnie kładących się spać. Wówczas jeden przycisk pozwoli Ci zmienić ustawienie żaluzji oraz dopasować je do własnych potrzeb.

 

Automatyczne sterowanie roletami pomaga w znaczący sposób zwiększyć poziom bezpieczeństwa domu, biura oraz innych budynków użyteczności publicznej. Inteligentny system umożliwia ustawianie położenia wszystkich żaluzji jednocześnie.

 

System LEKOM – przyszłość właśnie zawitała do Twojego domu

Wiemy, że codzienne otwieranie i zamykanie żaluzji jest uciążliwe. A co, jeżeli mógłbyś nimi automatycznie sterować z własnego telefonu? Takie rozwiązanie przygotował dla Ciebie Twój niezastąpiony asystent LEKOM. Pozwala zintegrować system nawet z budzikiem. Dzięki temu podniesie wszystkie rolety o poranku lub delikatnie zaciemni pomieszczenie o wyznaczonej porze.

 

LEKOM to innowacyjny system o intuicyjnej obsłudze oraz imponującej funkcjonalności. Gwarantuje lepszą jakość życia. Wykona za Ciebie codzienne czynności, dzięki czemu zyskasz więcej czasu dla siebie i swojej rodziny. Sterowanie roletami jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Zapomnij o ręcznym podnoszeniu i opuszczaniu żaluzji. Teraz możesz swobodnie regulować ilość światła słonecznego wpadającego do wnętrza. Już dziś zaufaj producentom systemu LEKOM!