fbpx
Producent
systemu

System domu inteligentnego 5 najważniejszych cech

System domu inteligentnego

O tym systemie słyszał już zapewne każdy, jednak my chcemy przedstawić Wam zbiór 5 najważniejszych cech, które przeważą na Waszej decyzji i sprawią, że Inteligentny dom może być Waszą prawą ręką kiedy tylko tego potrzebujesz.

1. Nieograniczone możliwości dalszej rozbudowy
Systemy nie są zamkniętą całością. Zawsze można je rozszerzyć o dodatkowe elementy. Dotyczy to w jednakowym stopniu tych bezprzewodowych, jak i przewodowych. Przed dokupieniem kolejnych urządzeń trzeba się jednak upewnić, czy będą pasowały do danego systemu i czy centrala zdoła je zidentyfikować i nawiązać z nimi komunikację.

2. System domu inteligentnego to oszczędność
Inteligentny Dom oszczędza za Ciebie! Inteligentny Dom to system, dzięki któremu możemy zaoszczędzić na rachunkach! Ustawienia zużycia prądu, gazu oraz ogrzewania są skonstruowane tak, by były optymalne dla każdego domownika. Inteligenta instalacja czuwa cały czas i uwzględnia warunki pogodowe, porę dnia i porę roku. Dzięki takiej automatyzacji wysokość naszych rachunków widocznie spada. Szacuje się, że koszty zużycia energii i ogrzewania mogą obniżyć się nawet o 50%! Nie zdajemy sobie sprawy, ile pieniędzy ucieka wraz z niezgaszonym światłem lub całkowicie niepotrzebnym ogrzewaniem pustego domu, klimatyzacją pustych pomieszczeń lub zbyt obfitym i nieregularnym podlewaniem podwórka.

3. Wygoda i komfort
Inteligentne sterowanie, działa w oparciu wielu różnych czujników, programowalnych scenariuszy czy zdalnego sterowania, które dostosowują się do Twoich potrzeb! System łączy ze sobą różne układy występujące w domu – gaz, ogrzewanie, prąd, multimedia i system alarmów. Inteligentny Dom działa tak, jak zostanie zaprogramowany i w każdym momencie, za pomocą kilku prostych ustawień, można dokonać potrzebnych zmian w systemie.
Inteligentny Dom to komfort życia dla wszystkich domowników, to zautomatyzowane scenariusze działania każdego z elementów domu, to zdalne sterowanie jego funkcjami przy użyciu laptopa, tabletu, smartfona. To także atmosfera w Twoim domu – ustawienie optymalnej temperatury, zadbanie o odpowiedni poziom oświetlenia wnętrz, a w razie pogorszenia stanu pogody zapamięta o zamknięciu i zabezpieczeniu okien, markiz oraz rolet.

4. Intuicyjna obsługa
Inteligentny Dom to system, który został oparty na własnej, dedykowanej sieci przesyłania danych. Główna jednostka sterująca, czyli serwer umożliwia pełne sterowanie i zarządzanie domem przez internet. Dlatego wystarczy posiadać smartfon, tablet lub laptop z dostępem do internetu. Umożliwia to kontrolowanie i sprawdzanie stanu działania wszystkich domowych urządzeń z dowolnego zakątka świata. Sprawdzisz co się dzieję na miejscu lub włączysz/wyłączysz każde urządzenie lub system podpięty do inteligentnej instalacji.
Wszystko odbywa się oczywiście w automatyczny i intuicyjny sposób – obsługa systemu jest skalibrowana, a panel sterowania dopasowany do Twoich oczekiwań i wymagań. Spersonalizowana aplikacja pomoże w kilka sekund odnaleźć i udostępnić zarządzanie każdym urządzeniem.

5. Bezpieczeństwo
Jednym z elementów systemu inteligentnego domu jest sfera bezpieczeństwa inteligentnego budynku. Układ, który zmniejsza ryzyko włamania, pożaru i szeregu nieszczęśliwych wypadków. Inteligenta instalacji w pełni zsynchronizowana z Twoim smart fonem w ułamku sekundy potrafi nie tylko ostrzec przed niebezpieczeństwem, ale także jemu zaradzić . W razie niebezpiecznej sytuacji system wysyła automatycznie informacje o zagrożeniu do pobliskich służb.
To tylko niektóre z korzyści, które kryją się pod pojęciem „Inteligentny Dom”. Poznaj wszystkie funkcjonalności i zagadnienia na naszym blogu: https://www.lekom.pl/blog/ . Inteligentny Dom to wyższy stopień automatyzacji i autonomii systemów budynków i mieszkań, pozwalający na natychmiastową reakcję na każdą sytuację z poziomu aplikacji.
Szukasz sprawdzonych rozwiązań w dziedzinie automatyki budynkowej?
Wybierz LEKOM – posiadamy wieloletnie doświadczenie w dostarczeniu profesjonalnych systemów inteligentnego domu.