fbpx
Producent
systemu

System nawadniania ogrodu

Zakładanie systemów automatycznego nawadniania to inwestycja w ogród. Która zwróci się w postaci pięknych i zadbanych roślin. Oraz pięknie wyglądającego zielonego trawnika. Warto pamiętać, że o ogród należy dbać i pielęgnować. A także należy codziennie i sumiennie go podlewać.

Nawadnianie ogrodu

Podlewanie ogrodu może być przyjemnością, jednak z czasem staje się codziennym uciążliwym obowiązkiem. Warto więc założyć system nawadniania, który podleje rośliny automatycznie.

System nawadniający składa się z układu rurociągów umieszczonych na niewielkiej głębokości pod ziemią. System uzbrojony jest w wiele urządzeń zraszających. Wszystkie te sprzęty podłączone są do elektronicznego sterownika. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania czujników pogodowych i glebowych, które wyłączają system podczas deszczu. Dzięki takiej automatyzacji nie musisz się już martwić o podlewanie ogrodu czy monitorowanie poziomu zapełnienia szamba.

Obecnie firma LEKOM może nam zaproponować:

  • Automatyczne podlewanie ogrodu ? z dozowaniem wody w zależności od wilgotności gleby oraz potrzeb roślin.

Wygodne sterowanie oraz automatyczna dystrybucja wody gwarantują jej efektywne i oszczędne wykorzystanie. Sterowniki nawadniania umożliwiają prawidłowe nawadnianie roślin. Na przykład na podstawie czasu lub cykli podlewania. Dzięki temu rośliny otrzymają odpowiednią ilość wody nawet w okresach niskich opadów.

  • Monitorowanie poziomu zapełnienia szamba. Oraz powiadomienie GSM w przypadku przekroczenia limitu.

Napełnienie zbiornika do poziomu alarmowego powoduje uruchomienie sygnału dźwiękowego i świetlnego. Jednocześnie urządzenie wysyła SMS z zaprogramowaną wiadomością do właściciela.

Automatycznie podlewana trawa

Automatyczne nawadnianie ogrodu ma sporo zalet. Ogranicza czas potrzebny na pielęgnację ogrodu. Oraz pozwala racjonalnie wykorzystać wodę. Ponieważ jest ona doprowadzana bezpośrednio do roślin w ilości, jakiej potrzebują.

Zastosowanie nawadniania automatycznego daje co najmniej kilka korzyści:

  • Sam ustalisz harmonogram podlewania ogrodu

Nawadnianie odbywa się za pomocą zraszaczy, które można indywidualnie regulować. Ich celem jest dostarczenie wody na jak największą powierzchnię trawnika. System nawadniania jest całkowicie schowany pod ziemią. I widoczny tylko wtedy, gdy zraszacze wynurzają się w czasie nawadniania. Woda zostaje dostarczona dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.

Pozwala to na zaprogramowanie automatycznego podlewania, które ma się załączać w ustalone dni o ustalonej godzinie. Harmonogram ten jest niezwykle wygodną możliwością, która zwiększa nasz komfort korzystania z domu. A także znacząco wpływa na oszczędność czasu domowników.

  • Nie musisz wyciągać węzy ogrodowych i pilnować podlewania

Podlewanie ogrodu może być wygodne. A odpowiednie programowanie może zwolnić cię  z obowiązku ręcznego podlewania roślin. Dzięki temu oszczędzasz czas. Nie musisz już także przejmować się rozwijaniem węży oraz przestawianiem i regulowaniem zraszaczy.

  • System podleje Ci trawę o każdej porze, np. o 4 rano ? jest to najlepsza pora na podlewanie trawnika

Zaprogramowanie nawadniania ogrodu na noc pozwala zaoszczędzić znaczną ilość wody. Ponieważ woda nie paruje tak jak za dnia, ale nawilża glebę, docierając wprost do korzeni. Poza tym nocą nie ma problemu ze zbyt niskim ciśnieniem wody. Co często zdarza się wieczorem, gdy obciążenie sieci wodociągowej jest duże.

  • System podleje każdą roślinę dzięki zastosowaniu linii kroplującej

Na rynku dostępnych jest wiele typów nawodnień ? od naturalnych, czyli psów wypuszczanych na kilkanaście minut. Po dziurawe wiadra aż do zróżnicowanych zraszaczy. Linia kroplująca to doskonały pomysł dla osób, które poszukują ekonomicznego rozwiązania.