fbpx
Producent
systemu

Zdalne sterowanie oświetleniem przez system LEKOM

Zdalne sterowanie oświetleniem przez system LEKOM

Zdalne sterowanie oświetleniem przez system LEKOM

Inteligentny Dom – zdalne sterowanie oświetleniem

Przydatna funkcja inteligentnej instalacji, która zapewni komfort w domu- sterowanie światłem, to nie tylko wygoda, ale i spore oszczędności finansowe. Zastosowanie sterowania oświetleniem pozwala na jego funkcjonowanie zgodnie z naszym trybem życia oraz pomoże na widoczne zminimalizowanie rachunków za prąd. Nowe funkcje, które pozwolą  na wyłączenie oświetlenia w całym domu za pomocą tylko jednego przycisku, nawet jeśli znajdujesz się poza domem. Sterowniki umożliwiające ustawienie i zaprogramowanie oświetlenia domowego w oparciu o porę dnia oraz i spersonalizowany harmonogram dostosowujący odpowiednie oświetlenie. Czasy, w których aranżacja oświetlenia ograniczała się do wyboru rodzaju żyrandola oraz włącznika już należą do przeszłości. W tej chwili masz możliwość zaaranżowania sposobu, natężenia i koordynowania oświetlenia w swoim domu. Sterowanie oświetleniem wpisuje się w system Inteligentnego Domu, który jest innowacyjnym i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Wpływa nie tylko na codzienną wygodę, ale również bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Sterowanie oświetleniem w domu

Jeżeli bierzemy pod uwagę opcję sterowania oświetleniem naszego domu, to warto ten pomysł wdrożyć już podczas projektowania domu. Mimo tego, że sama w sobie technologia jest stosunkowo prosta w działaniu i montażu, to wymaga ona odpowiedniego przygotowania. Istotnym elementem inteligentnego oświetlenia jest odpowiednia instalacja – w zależności od potrzeb i możliwości można wybrać magistralne, bezprzewodowe lub mieszane. Systemy wykorzystujące tradycyjne okablowanie są najpowszechniejsze, zapewniają bowiem możliwość rozbudowy systemu w przyszłości oraz ułatwiają połączenie elementów oddalonych od siebie bądź usytuowanych w trudno dostępnych miejscach. Projektowanie oświetlenia najlepiej rozpocząć na etapie budowy samego domu, przez co łatwo poprowadzić odpowiednie okablowanie oraz umieścić potrzebny sterownik.

Inteligentne oświetlenie domu

Jak możesz wykorzystać inteligentne oświetlenie od LEKOM w swoim domu? Scenariuszy jest wiele i na pewno każde idealnie wpasują się w Twoją wizję intuicyjnego domu. Jednym z wielu powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na instalację inteligentnego systemu sterowania oświetleniem jest wygodna możliwość ustawienia wielu funkcji przy użyciu smartfona lub tabletu z każdego miejsca.

Pora gaszenia świateł w całym domu. Jak zawsze brak chętnych? Wyobraź sobie, że zrobisz to dosłownie jednym kliknięciem leżąc w swoim łóżku. Uruchom za pomocą tylko jednego przycisku tryb nocny, co w praktyce umożliwi wyłączenie światła w całym domu i jeśli tego potrzebujesz pozostawienie niewielkiego punktu świetlnego w wybranym miejscu, np. w okolicach łazienki. Teraz podczas nocnego wstawania do łazienki, każdy będzie mógł swobodnie się przemieszczać i uniknie poszukiwania włącznika i oślepienia przez światło.

Przenieśmy się do kuchni – serca każdego domu. Nowoczesna kuchnia musi być idealnie oświetlona i dopasowana do do funkcji i strefy. Jeśli gotujesz potrzebujesz jasnego światła nad blatem i płytą grzewczą. Z kolei patrząc swoją ulubioną kawę wystarczy, że będziesz mieć subtelne oświetlenie. LEKOM zapamięta Twoje ulubione konfigurację oświetlenia i zawsze będzie idealnym kompanem podczas przygotowywania posiłków.

Wieczorne spotkania z rodziną lub znajomymi – wprowadź niezapomniany nastrój tworząc dopasowaną kompozycję świetlną. Pomyśl tylko, że na skinienie palca to wszystko przygotuje się samo. LEKOM jak niewidzialny asystent zadba o techniczne szczegóły wieczoru. Jednak reszta należy już do Ciebie.

System inteligentnego domu to połączenie wygody, oszczędności oraz bezpieczeństwa. Sterowanie oświetleniem daje ogrom możliwości – m.in. może ono reagować na ruch domowników, włączając się lub wyłączając w określonych momentach. System ten jest niezwykle przydatny szczególnie w ciągach komunikacyjnych, takich jak korytarze i korzystnie wpływa na domowy budżet.

Podsumowując, sterowanie oświetleniem w domu to wygodna i komfortowa usługa, która w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularna. Jest to energooszczędna inwestycja, która pozwala korzystać z oświetlenia wtedy kiedy tego potrzebujesz i reagować w każdym momencie na zapomniane niezgaszone światło. Inteligentne oświetlenie w domu pozwala na spore oszczędności finansowe na rachunkach za prąd oraz gwarantuje wolniejszą eksploatację lamp lub opraw oświetleniowych. Dodatkowo możliwość sterowania oświetleniem z poziomu aplikacji z każdego miejsca z dostępem do sieci, co pozwoli na uruchomienie oświetlenia jeszcze przed przyjściem do domu. Korzystaj z innowacyjnych rozwiązań już dziś  z systemem LEKOM.