Automatyczne podlewanie ogrodu

Projektując własne podwórku warto mieć na uwadze że sadząc trawę, drzewa, krzewy. Oraz kwiaty należy je codziennie i sumiennie podlewać i pielęgnować. Dlatego w ostatnim czasie dało się zauważyć że coraz więcej osób korzysta z projektu aranżacji ogrodu. Dzięki ekspertom możesz stworzysz aranżację ogrodu dopasowaną do swoich potrzeb, warunków działki i upodobań. Projektanci podpowiadają również jakie wybrać rośliny do aranżacji małych ogrodów, a jakie do ogrodu na skarpie.

Takie aranżacje ogrodów wykonują firmy, które specjalizują się w projektowaniu ogrodów. A jednocześnie ich realizacją.

System nawadniania ogrodu

Automatyczne podlewanie ogroduTradycyjny sposób podlewania, coraz częściej przez inne sprzęty. Najczęściej jest zastępowany przez system automatycznego nawadniania. Rozwiązanie to nie jest tanie, ale ma wiele zalet.

W przypadku systemu automatycznego nawadniania ogród podlewany jest za pomocą zraszaczy. A także mikro zraszaczy lub linii kroplujących, dobranych do rodzaju roślinności. Ich pracą kieruje odpowiednio zaprogramowany sterownik. Rozwiązanie to ma następujące zalety:

  • system praktycznie nie wymaga obsługi. Dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na podlewanie ogrodu;
  • sterownik daje nam możliwość nawadniania roślin w najbardziej odpowiednich godzinach. Takich jak od 01:00 do 05:00 nad ranem, kiedy parowanie wody jest najmniejsze;
  • umożliwia racjonalne zużycie wody, nawet o 50% mniejsze. W stosunku do tradycyjnego podlewania. System można bowiem zaprogramować tak, by dozował roślinom właściwą ilość wody.

System automatycznego nawadniania najlepiej zamontować, zanim założymy ogród. Podziemną część instalacji ? po wykonaniu prac ziemnych, a przed rozpoczęciem prac budowlanych. Montaż nadziemnej części systemu wykonujemy po posadzeniu roślin i założeniu trawnika.

Wykonanie projektu i zainstalowanie systemu automatycznego nawadniania są dość skomplikowane. Aby uniknąć błędów, prace te najlepiej zlecić fachowcom.

Jeśli montaż zamówimy w profesjonalnej firmie to otrzymamy gwarancję na działanie instalacji. A także możemy również liczyć na fachowy serwis i darmowe przygotowanie systemu do zimy w pierwszym roku. Za projekt prawdopodobnie nic nie zapłacimy, jeśli zamówimy go w tej samej firmie. Gdzie kupimy elementy do wykonania automatycznego nawadniania.

Automatycznie podlewana trawa

Podlewania ogrodu stało się w ostatnim czasie zbyt czasochłonne i nudne. Najczęściej wszyscy sąsiedzi wtedy podlewają ogrody w tym samym czasie. Co powoduje duże spadki ciśnienia wody w sieci wodociągowej i wydłuża czas podlewania. Dlatego warto założyć centralny system nawadniania.

Takie rozwiązanie ułatwi pielęgnację ogrodu. Takie nawadnianie uruchamia się ręcznie lub automatycznie. Jeżeli instalację nawadniającą wyposażymy w sterownik czuwający. Nad włączaniem i wyłączaniem kolejnych linii podlewających. Oraz długością podlewania, uwolnimy się od konieczności osobistego podlewania.