fbpx
Producent
systemu

Inteligentne oświetlenie

Zarządzaj oświetleniem za pomocą telefonu

Jeszcze kilka lat temu mogło się wydawać, że scenariusze znane tylko z filmów science-fiction o posiadaniu inteligentnego domu to tylko daleka do zrealizowania wizja przyszłości. Rzeczywistość okazała się być jednak zupełnie inna, a rozwój technologii sprawił, że już dziś możemy obserwować, jak bardzo przyczynił się on do ułatwiania ludziom życia. Włączanie oświetlenia za pomocą klaśnięcia dłońmi lub za pomocą polecenia głosowego? Dziś to jak najbardziej możliwe! Wypróbuj inteligentne oświetlenie domu i przekonaj się, że Twoje życie może być znacznie prostsze.

Zdalne sterowanie oświetleniem w domu pozwoli Ci na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy

Ile razy zdarzy nam się zapomnieć o zapalonej lampce w pokoju czy też pozostawionej w kuchni lub łazience włączonej żarówce? Mnóstwo razy. Mimo że coraz częściej korzystamy z energooszczędnych rozwiązań to koszty związane z użytkowaniem prądu rosną w oszałamiającym tempie, co następnie znajduje odzwierciedlenie w płaconych rachunkach. Sposobem na pozbycie się tego problemu raz na zawsze jest zamontowanie inteligentnego oświetlenia w domu, a co za tym idzie zdalne sterowanie nim za pomocą zainstalowanej aplikacji w telefonie. Automatyczne zarządzanie włączaniem i wyłączaniem wszystkich żarówek jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, gdyż za sprawą zaledwie kilku kliknięć, mówiąc potocznie, możemy sprawić, że pojawi się “jasność” lub nastanie “ciemność”. Jednak aplikacja to nie jedyna metoda, która umożliwi Ci inteligentne sterowanie oświetleniem w domu. Nasz system został zaprojektowany w taki sposób, by reagować na wydawane polecenia głosowe, a także włączać i wyłączać żarówki, podążając za ruchem użytkownika. Jeżeli jesteś zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań zawsze możesz używać tradycyjnych przełączników oraz paneli dotykowych.

Zdalne sterowanie oświetleniem odstraszy nieproszonych gości

Musisz wyjechać na długi okres i martwisz się, że Twoje mieszkanie w tym czasie zostanie okradzione? A może chcesz zapewnić Twoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa? Nie od dziś wiadomo, że pozostawienie zapalonych lamp i żarówek w całym domu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na odstraszenie potencjalnych włamywaczy. Uruchamiając zainstalowaną aplikację do zdalnego sterowania oraz włączając nasz system sprawisz, że będzie on symulował Twoją obecność nawet, jeśli będzie z dala od miejsca Twojego zamieszkania. To niezwykle przydatna opcja, jeżeli żywisz obawy dotyczące bezpieczeństwa zgromadzonego przez Ciebie dobytku lub swoich najbliższych.

Inteligentne oświetlenie – zalety

Poznaj zalety, jakie niesie za sobą instalacja inteligentnego oświetlenia w domu sterowanego za pomocą aplikacji z telefonu.

oszczednosci
Oszczędności
Oszczędzaj na rachunkach za prąd dzięki zastosowaniu nowoczesnego oświetlenia oraz automatycznego zarządzania włączaniem i wyłączaniem światła.
komfort
Komfort użytkowania
Inteligentne oświetlenie podąża za domownikiem, możesz sterować oświetleniem głosowo, za pomocą czujników, paneli dotykowych bądz klasycznych przełącznków.
bezpieczenstwo
Bezpieczeństwo
Nie ma Cię w domu? Nie martw się, system będzie symulował twoją obecność wieczorami, tak aby odstraszać potencjalnych intruzów.

Inteligentne oświetlenie – przykłady

Oświetlenie w kuchni

W nowoczesnej kuchni inteligentne oświetlenie dopasowane jest do funkcji i strefy. Jeśli gotujesz potrzebujesz jasnego światła nad blatem i płytą grzewczą. Z kolei patrząc swoją ulubioną kawę wystarczy, że będziesz mieć subtelne oświetlenie. LEKOM zapamięta Twoje ulubione konfigurację oświetlenia – życie staje się prostsze.

Inteligentne oświetlenie w kuchni
Inteligentne oświetlenie sypialnia

Wszystko pod ręką

Wieczorna runda gaszenia świateł w całym domu. Kogo kolej? Brak chętnych? Wyobraź sobie, że zrobisz to jednym kliknięciem leżąc w swoim łóżku. Przyjemne uczucie, szczególnie kiedy zmęczenie po całym dniu daje się we znaki.

Emocje jak w kinie

Ulubiony serial z rodziną czy może widowisko sportowe w gronie przyjaciół. Wprowadź niezapomniany nastrój tworząc zaawansowane sceny świetlne i poczuj się jak w kinie.

Inteligentne oświetlenie salon
Inteligentne oświetlenie łazienka

Światło tam gdzie Ty

Już nie musisz pamiętać, żeby zapalać i gasić za sobą światło. LEKOM zrobi to za Ciebie. Światło automatycznie włączy się po wejściu do łazienki i wyłączy, kiedy nie będzie już w niej nikogo. Spróbuj a gwarantujemy, że nigdy więcej nie wrócisz do tradycyjnej metody przełączania świateł.

Romantyczny wieczór we dwoje

Nastrojowa muzyka, przyciemnione światła, ogień w kominku – brzmi jak przepis na romantyczny wieczór. Wyobraź sobie, że na skinienie palca to wszystko przygotuje się samo. LEKOM jak niewidzialny asystent zadba o techniczne szczegóły wieczoru. Jednak reszta należy już do Ciebie.

Inteligentne oświetlenie przyjęcie