fbpx
Producent
systemu

Ogród

Piękny ogród bez twojej pracy

Ogród w Inteligentnym Domu

Ogród to wyjątkowe miejsce, które pozwala nam się zrelaksować oraz odpocząć po pracy. Otoczenie kolorowych kwiatów i gęstych krzewów ukoi zmysły oraz stanie się Twoją prywatną oazą spokoju. Zaprojektuj ją, jak chcesz, a LEKOM pomoże Ci w utrzymaniu roślinności w należytym stanie. Możesz mu zlecić czynności, takie jak automatyczne podlewanie czy koszenie trawnika.

 

LEKOM prezentuje inteligentne rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Pielęgnacja kwiatów, krzewów i drzew jeszcze nigdy nie była tak przyjemna. Automatyczne nawadnianie trawnika pozwala zadbać o optymalne nawodnienie gleby. Dzięki specjalnemu czujnikowi zapobiega zarówno przesuszeniu, jak i zalaniu roślin, a Ty możesz się cieszyć zadbanym i bujnie kwitnącym ogrodem.

 

Automatyczne podlewanie ogrodu

Inteligentny system nawadniania LEKOM zastąpi tradycyjne sposoby podlewania roślin i krzewów profesjonalnymi i efektywnymi zraszaczami oraz liniami kroplującymi. Sterowanie odbywa się za pomocą odpowiednio zaprojektowanego sterownika. Parametry sprzętu dostosowane są do rodzaju roślinności.

 

Oferujemy inteligentne rozwiązania, które praktycznie nie wymagają obsługi. Automatyczne podlewanie ogrodu zaoszczędzi Twój czas, a także ograniczy zużycie wody. System jest tak zaprogramowany, aby dozował właściwą jej ilość – dostosowaną do wilgotności gleby oraz potrzeb roślin. Co więcej, podlewanie może odbywać się w takich godzinach, kiedy parowanie wody jest najmniejsze, a więc między 01:00 w nocy a 05:00 nad ranem.

 

Inteligentny ogród domowy

System automatycznego nawadniania trawnika warto zaprojektować jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Podziemną część instalacji należy zamontować po wykonaniu prac ziemnych, natomiast nadziemną – po posadzeniu roślin oraz trawy. Inteligentne rozwiązania LEKOM zastąpią czasochłonne, ręczne nawadnianie. Sterownik czuwa nad włączaniem i wyłączaniem kolejnych linii kroplujących.

 

Smart ogród to także odpowiednio rozmieszczone kamery pozwalające w okresie letnim obserwować zabawę najmłodszych oraz optymalnie zaprogramowany harmonogram koszenia trawnika. Już dziś skorzystaj z oferty i poznaj technologię smart.

Rozwiązania dopasowane do twojego ogrodu

Reakcja na pogodę

Piękny ogród wymaga wiele czasu i wysiłku. Wyobraź sobie, że wyjeżdżając na wakacje, nie musisz się martwić o Twoje rośliny. Automatyczne podlewanie ogrodu zadba o odpowiednią wilgotność gleby. Z drugiej strony nie doprowadzi do zalania dzięki czujnikowi wilgotności.

Koszenie trawnika zawsze na czas

Koszenie trawnika jest przyjemne – raz na jakiś czas. Dobrze jednak, żeby dbać o niego regularnie, wtedy cieszy oczy każdego dnia. Stwórz harmonogram i określ, kiedy chcesz, aby był koszony. Dzieki integracji ze stacją pogody dodaj dodatkowe warunki jak na przykład zależność od opadów deszczu czy upałów.

Podgląd ogrodu

Podgląd ogrodu okazuje się nieoceniony w okresie letnim. Odpowiednio rozmieszczone kamery w ogrodzie pozwolą szybkim rzutem oka ocenić czy zabawa nie wymknęła się spod kontroli.