fbpx
Producent
systemu

Automatyczne podlewanie ogrodu

Projektując własne podwórko, warto wziąć pod uwagę konieczność codziennego i sumiennego podlewania trawy, krzewów, drzew oraz kwiatów. Odpowiednio pielęgnowane rośliny odwdzięczą się pięknym wyglądem. Ozdobią Twoją posesją wyjątkowymi kolorami.

 

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się usługa projektowania aranżacji ogrodu. Doświadczeni i wykwalifikowani eksperci pomogą Ci stworzyć przestrzeń dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb, upodobań oraz warunków panujących na działce. Projektanci podpowiedzą także, jakie rośliny wybrać na skarpę, a jakie do małego ogrodu. W sposób profesjonalny i sprawny zajmą się realizacją Twojej inwestycji.

 

Automatyczny system nawadniania ogrodu

Tradycyjny sposób podlewania roślin coraz częściej zastępowany jest przez bardziej wydajne sprzęty i nowoczesne systemy. Mowa tutaj o automatycznym nawadnianiu ogrodu wykorzystującym specjalne zraszacze. Jest to rozwiązanie dosyć kosztowne, ale niesie za sobą wiele ważnych korzyści.

 

Należy pamiętać o odpowiednim dobraniu mikro zraszaczy oraz linii kroplujących do rodzaju roślin występujących w ogrodzie lub na działce. Pracą tych niezawodnych urządzeń kieruje właściwie zaprogramowany sterownik.

 

Oto najważniejsze zalety automatycznego systemu podlewania ogrodu:

  • sterownik umożliwia wygodne podlewanie roślin w najbardziej odpowiednich godzinach, np. od 01:00 do 05:00 nad ranem, kiedy parowanie wody jest najmniejsze,
  • system praktycznie nie wymaga naszej obsługi, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas oraz zwiększa nasz codzienny komfort,
  • gwarantuje racjonalne zużycie wody – nawet o 50% mniejsze w porównaniu z tradycyjnymi metodami pielęgnacji ogrodu; system można zaprogramować tak, aby dozował roślinom optymalną ilość wody.

Montaż systemu należy uwzględnić już na etapie projektowania ogrodu – zanim posadzimy krzewy, kwiaty i drzewa. Podziemna część instalacji mocowana jest po wykonaniu prac ziemnych, lecz przed rozpoczęciem prac budowlanych. Montaż nadziemnej części systemu wykonujemy po posadzeniu roślin i założeniu trawnika.

 

Ze względu na wysoki stopień skomplikowania wykonanie projektu oraz zainstalowanie systemu automatycznego podlewania należy zlecić wykwalifikowanym fachowcom. Dzięki temu uchronimy się przed kosztownymi błędami. Montaż zlecony sprawdzonej i profesjonalnej firmie to gwarancja prawidłowego działania systemu. Co więcej, możemy również liczyć na fachowy serwis oraz darmowe przygotowanie instalacji do zimy w pierwszym roku. Za projekt prawdopodobnie nic nie zapłacimy, jeśli zamówimy go w tej samej firmie, w której kupimy elementy do wykonania automatycznego nawadniania.

 

Na czym polega prawidłowa pielęgnacja trawnika?

Codzienne podlewanie ogrodu stało się zbyt nudne i czasochłonne? A może masz dość uciążliwych spadków ciśnienia wody, do których dochodzi, gdy wszyscy sąsiedzi korzystają z sieci wodociągowej w tym samym czasie? Mamy na to sposób, a jest nim centralny system nawadniania. Takie rozwiązanie skutecznie ułatwi pielęgnację Twojego ogrodu. Instalację uruchomisz ręcznie lub automatycznie. A jeżeli wyposażymy system w niezawodny sterownik czuwający nad włączaniem i wyłączaniem kolejnych linii kroplujących, uwolnimy się od konieczności samodzielnego i żmudnego podlewania roślin.

 

Ogród w Inteligentnym Domu LEKOM

Ogród to wyjątkowa przestrzeń, w której możemy się zrelaksować, odpocząć po pracy lub urządzić rodzinne spotkanie. Gęste krzewy oraz kolorowe kwiaty to Twoja prywatna oaza spokoju. Fachowcy pomogą Ci ją odpowiednio zaprojektować, a LEKOM zapewni właściwą pielęgnację roślin, utrzymując je w należytym stanie. A to wszystko możliwe jest dzięki automatycznemu podlewaniu ogrodu.

 

LEKOM oferuje inteligentne rozwiązania w pełni dopasowane do Twoich potrzeb. Z nami zadbasz o optymalne nawodnienie gleby. Specjalne czujniki zapobiegają zarówno przesuszeniu, jak i nadmiernemu zwilżeniu roślin. Całą pracę wykonają za Ciebie niezawodne linie kroplujące oraz zraszacze. Teraz możesz cieszyć się zadbanym i bujnie kwitnącym ogrodem.

 

Automatyczny system praktycznie nie wymaga obsługi. Zaoszczędzi Twój czas oraz wyraźnie ograniczy zużycie wody. Tym samym zmniejszy Twoje comiesięczne rachunki. Instalacja pracuje nawet w nocy – kiedy panują najlepsze warunki do pielęgnacji roślin związane z mniejszym parowaniem wody. Smart ogród od LEKOM pozwoli Ci na dobre zapomnieć o długotrwałym, ręcznym podlewaniu ogrodu. Inteligentny sterownik czuwa nad dozowaniem optymalnej ilości wody.

 

LEKOM – już dziś poznaj technologię Smart

Dostarczamy rozwiązania dopasowane do Twojego ogrodu. Wiemy, że jego pielęgnacja wymaga wiele czasu i wysiłku. Teraz zapewnisz roślinom odpowiednią ilość wody, nawet będąc na wakacjach. Specjalny czujnik wilgotności zadba o właściwe zwilżenie gleby. Instalacja jest całkowicie schowana pod ziemią. Widoczna jest wyłącznie wtedy, gdy uruchamiają się zraszacze.

 

Samodzielnie ustalasz harmonogram podlewania ogrodu – określasz preferowane dni oraz godziny. Ponadto, nie musisz czuwać nad całym procesem ani wyciągać węży ogrodowych. Tym samym oszczędzasz czas, który możesz przeznaczyć dla swojej rodziny. Masz pewność, że system dotrze do każdej rośliny dzięki ekonomicznym i wydajnym liniom kroplującym, które gwarantują precyzyjną pracę.

 

Zaleca się programowanie systemu na noc. To przede wszystkim sprawdzony sposób na oszczędność wody, która po zachodzie słońca nie paruje tak silnie, jak w ciągu dnia. Dogłębnie nawilży glebę, docierając wprost do korzeni. Co więcej, zapomnisz o problemie zbyt niskiego ciśnienia wody, który zwykle pojawia się wieczorem, kiedy Twoi sąsiedzi intensywnie korzystają z sieci wodociągowej.

 

Pielęgnowanie ogrodu jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Dzięki automatycznemu systemowi LEKOM przestało być uciążliwym obowiązkiem. Teraz bez wysiłku zadbasz o stan kwiatów, krzewów i drzew na swojej działce dzięki elektronicznemu sterownikowi oraz możliwości zastosowania dodatkowych czujników glebowych i pogodowych. Wyłączają się podczas deszczu, zapobiegając nadmiernemu zwilżeniu roślin. Już dziś skorzystaj z inteligentnej technologii LEKOM.