fbpx
Producent
systemu

Automatyczne podlewanie ogrodu

Projektując własne podwórku warto mieć na uwadze że sadząc trawę, drzewa, krzewy. Oraz kwiaty należy je codziennie i sumiennie podlewać i pielęgnować. Dlatego w ostatnim czasie dało się zauważyć że coraz więcej osób korzysta z projektu aranżacji ogrodu. Dzięki ekspertom możesz stworzysz aranżację ogrodu dopasowaną do swoich potrzeb, warunków działki i upodobań. Projektanci podpowiadają również jakie wybrać rośliny do aranżacji małych ogrodów, a jakie do ogrodu na skarpie.

Takie aranżacje ogrodów wykonują firmy, które specjalizują się w projektowaniu ogrodów. A jednocześnie ich realizacją.

System nawadniania ogrodu

Tradycyjny sposób podlewania, coraz częściej przez inne sprzęty. Najczęściej jest zastępowany przez system automatycznego nawadniania. Rozwiązanie to nie jest tanie, ale ma wiele zalet.

W przypadku systemu automatycznego nawadniania ogród podlewany jest za pomocą zraszaczy. A także mikro zraszaczy lub linii kroplujących, dobranych do rodzaju roślinności. Ich pracą kieruje odpowiednio zaprogramowany sterownik. Rozwiązanie to ma następujące zalety:

  • system praktycznie nie wymaga obsługi. Dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na podlewanie ogrodu;
  • sterownik daje nam możliwość nawadniania roślin w najbardziej odpowiednich godzinach. Takich jak od 01:00 do 05:00 nad ranem, kiedy parowanie wody jest najmniejsze;
  • umożliwia racjonalne zużycie wody, nawet o 50% mniejsze. W stosunku do tradycyjnego podlewania. System można bowiem zaprogramować tak, by dozował roślinom właściwą ilość wody.

System automatycznego nawadniania najlepiej zamontować, zanim założymy ogród. Podziemną część instalacji ? po wykonaniu prac ziemnych, a przed rozpoczęciem prac budowlanych. Montaż nadziemnej części systemu wykonujemy po posadzeniu roślin i założeniu trawnika.

Wykonanie projektu i zainstalowanie systemu automatycznego nawadniania są dość skomplikowane. Aby uniknąć błędów, prace te najlepiej zlecić fachowcom.

Jeśli montaż zamówimy w profesjonalnej firmie to otrzymamy gwarancję na działanie instalacji. A także możemy również liczyć na fachowy serwis i darmowe przygotowanie systemu do zimy w pierwszym roku. Za projekt prawdopodobnie nic nie zapłacimy, jeśli zamówimy go w tej samej firmie. Gdzie kupimy elementy do wykonania automatycznego nawadniania.

Automatycznie podlewana trawa

Podlewania ogrodu stało się w ostatnim czasie zbyt czasochłonne i nudne. Najczęściej wszyscy sąsiedzi wtedy podlewają ogrody w tym samym czasie. Co powoduje duże spadki ciśnienia wody w sieci wodociągowej i wydłuża czas podlewania. Dlatego warto założyć centralny system nawadniania.

Takie rozwiązanie ułatwi pielęgnację ogrodu. Takie nawadnianie uruchamia się ręcznie lub automatycznie. Jeżeli instalację nawadniającą wyposażymy w sterownik czuwający. Nad włączaniem i wyłączaniem kolejnych linii podlewających. Oraz długością podlewania, uwolnimy się od konieczności osobistego podlewania.