Producent
systemu

Inteligentny dom okablowanie

Inteligentny dom okablowanie

Jak stworzyć dom inteligentnyInteligentny dom okablowanie ?

Inteligentny dom – słyszymy coraz więcej, chcemy wiedzieć jeszcze więcej. Każdy dom może stać się smart domem, dzięki odpowiedniej instalacji i systemom okablowania do wybranych przez nas urządzeń, którymi możemy zarządzać z poziomu aplikacji. Na inteligentny dom okablowanie kompleksowe wpływa usprawniająco.

Czym jest inteligentny dom?

Smart Home to zbiór systemów i urządzeń, które okablowaniem są odpowiednio połączone do zautomatyzowanej centrali. Właściwie okablowany dom inteligentny, pozwala na skuteczną i szybką komunikację z urządzeniami podłączonymi do centralnego systemu zarządzania. Wykonane profesjonalnie okablowanie domu inteligentnego, będzie niezawodne oraz działające bez zakłóceń.

Inteligentny dom okablowanie

Komunikacja kontrolowanymi urządzeniami odbywa się kablowo. Pozwala to na szybkie przesyłanie informacji pomiędzy poszczególnymi elementami. Kluczowym elementem projektowania inteligentnego domu jest przygotowanie ergonomicznego projektu, trasy okablowań oraz punktów elektrycznych . Użycie kabli sieci elektrycznych pozwala na etapowe dodawanie kolejnych ogniw tworzących inteligentny dom. Prawidłowy montaż oraz zaprogramowanie urządzeń, zapewnia w sprawnym i bezproblemowym korzystaniu z domu, który stanie się inteligentny. Na dom inteligentny okablowanie rzutuje w bardzo ważny sposób, jest to istota połączenia ze sobą wszystkich urządzeń

Czym możemy sterować w inteligentnym domu?

Możliwości są ogromne, dom inteligentny i okablowanie  będzie pod naszą kontrolą całodobowo i do tego łatwo dostępne zarządzanie z poziomu aplikacji. Domem inteligentnym można sterować z telefonu, tabletu i laptopa, wszędzie gdzie zainstalujemy aplikację zarządzającą Smart domem. Dom inteligentny okablowanie, czyli frazy które są nierozłączne, sprawne i dobrze wykonane okablowanie zapewni przyjemne kontrolowanie i sterowanie całym domem.

Dom inteligentny to możliwość sterowania wachlarzem urządzeń i systemów:

  • Inteligentne oświetlenie – wyłącz lub włącz, reguluj jasność, pod Twoją nieobecność , ale również komfortowo przebywając w domu
  • Inteligentne gniazdka – pozwalają wyłączyć lub włączyć urządzenie elektryczne, oraz monitorować zużycie energii
  • Inteligentne systemy alarmowe – umożliwiają zarządzaniem czujnikami, alarmem w trosce o twoje bezpieczeństwo
  • Inteligentne ogrzewanie – kontroluj i reguluj temperaturę we wszystkich pomieszczeniach w domu
  • Smart TV – inteligentny telewizor i kino domowe, wszystkim zarządzaj z telefonu
  • Inteligentne systemy żaluzji zewnętrznych i wewnętrznych

W Smart Domie możliwości jest wiele i wszytko zależy od twoich potrzeb i preferencji , dzięki odpowiedniemu okablowaniu podpiąć możemy każde wybrane urządzenie.

Dom inteligentny czy warto korzystać  i jakie przyniesie korzyści?

Z instalacji inteligentnej płynie wiele korzyści. Jak dom inteligentny okablowanie  jest kwestią rzutująca na sprawność i  niezawodność całego systemu.  Weźmy pod uwagę cztery  główne aspekty którymi się kierujemy przy wyborze większości produktów, czyli komfort, bezpieczeństwo, użyteczność i oszczędność .

Dom inteligentny – komfort

Jest wiele sytuacji w których, nawet nie wstając z łóżka możemy wyłączyć lub włączyć światło telefonem. Telefon komórkowy mamy przy sobie praktycznie zawsze, a to oznacza, że mamy przy sobie również konsolę do sterowania inteligentnym domem. Wygodnie i bez problemu zmienimy temperaturę, włączymy muzykę lub przyciszymy telewizor.

Dom inteligentny – bezpieczeństwo

Monitoring, czujniki i alarm w zasięgu ręki poza domem. Sprawia to, że mamy kontrolę nad tym co się dzieje  w naszym domu nawet pod naszą nieobecność.  Z inteligentnego domu przekazywane są informację, które informują o niespodziewanych incydentach.

Dom inteligentny – użyteczność

Jest to najistotniejsza koncepcja inteligentnej instalacji.  Kiedy korzystając z danego urządzenia zdajemy sobie sprawę, że rozwiązuje dla nas wiele dotychczasowych problemów.  Kiedy nie wiemy czy zgasiliśmy światło, czy wyłączyliśmy żelazko, czy zamknęliśmy okna na każde pytanie znajdziecie odpowiedź w aplikacji. Dzięki odpowiedniemu okablowaniu inteligentnego domu, które zbiera informacje i  przetwarza je w centralce, aby wszystko było na bieżąco wyświetlane w telefonie.

Dom inteligentny – oszczędność

Ta zaleta łączy się z poprzednimi i jest kropką nad „ i” przy korzystaniu z rozwiązań domu inteligentnego. Monitorując i analizując zużycie energii, mamy większą świadomość i możliwość kontroli nad poborem energii. Dodatkowo jesteśmy w stanie wyłączyć pozostawione urządzenia, o których zapomnieliśmy.

Dom inteligentny – koszt

Jest to kompleksowa usługa, której cena jest uzależniona od wielu czynników. System LEKOM jest dopasowany do klienta. Elastyczne rozwiązania pozwolą na skonstruowanie projektu szytego na miarę dla Ciebie i Twojego domu. Dzięki możliwości rozbudowywania systemu etapami, koszta możemy ponosić etapowo. Po jakimś czasie kształtuję nam się nawyk i jesteśmy w stanie stwierdzić z którego modułu domu inteligentnego najczęściej korzystamy i jaka opcja będzie najwygodniejsza. Inteligentny dom okablowany to taki, nad którym mamy całkowitą kontrolę i wszystkie informację na bieżąco napływają z domu do aplikacji

Jeśli chcesz mieć kontrolę, inteligentny dom to wybór dla Ciebie!

Dom który odpowiada Twoim potrzebom, w którym czujesz się bezpiecznie i słucha twoich poleceń to dom inteligentny. Zmiany wprowadzamy z poziomu aplikacji jednym ruchem palca, a połączone z centralą urządzenia  będą współpracować z Tobą tak, aby stworzyć Twój przytulny inteligentny dom. W sprawności domu inteligentnego okablowanie odgrywa kluczową rolę.

Inteligentny dom okablowanie domu